Lietuvos irklavimo žvaigždės liko už A finalų borto

Stipriausios Lietuvos akademinio irklavimo įgulos liko be A lygio finalų pasaulio čempionate Rašicėje (Čekija).
Mindaugas Griškonis
Mindaugas Griškonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Titulai ir naujos sudėtys valtyse nepadėjo lietuviams pasaulio čempionato plaukimuose ketvirtadienį.

Didelę intrigą kėlė pirmą kartą suformuota Lietuvos moterų keturvietė, kurioje yrėsi dvi pasaulio čempionės.

2016 metų Rio de Žaneiro olimpinės bronzos dvivietėje laimėtoja Donata Karalienė, po dopingo dvejų metų diskvalifikacijos grįžusi kita tituluota irkluotoja Ieva Adomavičiūtė, o taip pat Dovilė Rimkutė ir Viktorija Senkutė užėmė ketvirtą vietą pusfinalyje, o tai reiškė tik B lygio finalą ir kovą dėl 7 pozicijos.

Lietuvių laikas 2000 m distancijoje – 6 min. 37,64 sek.. Iki pirmojo trejeto – Kinijos, Ukrainos ir Šveicarijos įgulų pusfinalyje trūko 6-8 sekundžių.

Nepasisekė ir vyrų keturvietei, nors lietuviai prieš kelerius metus buvo laimėję auksą ir pasaulio, ir Europos pirmenybėse.

Šįkart Žygimanto Gališanskio, Dominyko Jančionio, Giedriaus Bieliausko ir Aurimo Adomavičiaus porinė keturvietė įgula liko penkta pusfinalyje – 6 min. 2,46 sek., o tai irgi lėmė tik B finalą.

Labiausiai tituluotas Lietuvos irkluotojas Mindaugas Griškonis, esantis ir mūsų šalies irklavimo federacijos prezidentu, pateko tik į C finalą, kuriame aukščiausia įmanoma vieta yra trylikta.

Europos jaunimo čempionai broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai pavienių dviviečių valčių pusfinalyje liko ketvirti (6 min. 38,95 sek.) ir plauks B finale.

Porinių dviviečių varžybose Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis tenkinsis C finalu, nors šių metų Europos čempionate jų duetas laimėjo bronzą.

C finale irsis ir pavienių keturviečių valčių varžybose startavusi keturvietė – Povilas Stankūnas, Martynas Džiugys, Povilas Juškevičius ir Mantas Juškevičius.

Šie metai – kuklūs Lietuvos irkluotojams.

Praėjusį mėnesį Europos pirmenybėse Miunchene tik D.Nemeravičius ir A.Kelmelis užlipo ant garbės pakylos.

D.Karalienės ir D.Rimkutės duetas ir brolių Stankūnų tandemas Vokietijoje užėmė ketvirtąsias vietas.