2023 07 22 /14:22

Lietuvos jaunosios irkluotojos sutvisko pasaulio čempionato auksu

Kamilė Kralikaitė ir Martyna Kazlauskaitė Bulgarijoje tapo pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionėmis.
Martyna Kazlauskaitė ir Kamilė Kralikaitė tapo pasaulio jaunimo irklavimo čempionėmis. / LIF nuotr.
Temos: 1 Irklavimas

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionate Plovdive Martyna Kazlauskaitė ir Kamilė Kralikaitė iškovojo auksą pavienės dvivietės varžybose.

Lietuvių duetas 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 12,69 sek.

Kovoje dėl aukso Lietuvos irkluotojos pralenkė Nyderlandų sportininkes Linn Van Aanholt ir Noortje Wilms (7 min. 14,24 sek.)

Kitos įgulos atsiliko daugiau – bronzą pelniusios prancūzės Josephine Cornut-Danjou bei Agathe Oudet (7.20,72) nuo lietuvių atsiliko daugiau nei 8 sek. (7 min. 20,72 sek.).

Pernai M.Kazlauskaitė ir K.Kralikaitė pasaulio jaunimo pirmenybėse iškovojo sidabrą, tada Varezėje (Italija) nusileidusios tik Graikijos irkluotojoms.

Šiemet 22 metų Kamilė Kralikaitė ir 21 metų Martyna Kazlauskaitė atvyko puikiai pasirengusioms paskutinėms savo pirmenybėms jaunimo kategorijoje.

Sirakūzų universitete JVA studijuojančios lietuvės pasakojo, kad treniravosi po šešias valandas kasdien, po septynias dienas per savaitę. Šeštadienį paaiškėjo, kad įdirbis atsipirko.

Plavdive šeštadienį taip pat startavusi merginų porinė keturvietė – Ūla Jonušaitė, Ugnė Juzėnaitė, Saulė Kryževičiūtė ir Raminta Morkūnaitė – finale užėmė penktąją vietą.

Lyderių tempo distancijos pabaigoje neišlaikiusios lietuvės finišavo per 6 min. 31,18 sek.

Merginų vienviečių C finale Ugnė Rudaitytė finišo liniją kirto ketvirta (7 min. 59,61 sek.). Greičiausia C finale buvo Olivia Hay iš Naujosios Zelandijos (7 min. 47,54 sek.). Galutinė lietuvės pozicija pirmenybėse – 16 vieta.

Vaikinų porinė dvivietė – Povilas Juškevičius ir Arnedas Kelmelis – pusfinalyje trasą įveikė per 6 min. 20,22 sek. ir finišo liniją kirto treti. Šis rezultatas garantavo vietą A finale, kuris vyks sekmadienį (10:44 Lietuvos laiku). Vaikinų porinė keturvietė – Benas Paunksnis, Saulius Aušbikavičius, Rokas Jakubauskas, Jonas Šaparavičius – pusfinalyje finišo liniją kirto šešta (6 min. 05,11 sek.). Sekmadienį lauks B finalas.