Lietuvos plaukikai užbaigė Europos U23 čempionatą

Airijos sostinėje Dubline pirmą kartą vykstančiame Europos U23 plaukimo čempionate savo pasirodymą užbaigė Lietuvos sportininkai.
Daniilas Pancerevas
Daniilas Pancerevas / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.
Temos: 2 Sportas Plaukimas

Sekmadienį ryte Kajus Stankevičius ir Edvinas Česnakas pasirodė vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacijoje. K.Stankevičius distanciją įveikė per 56,42 sek. ir užėmė 18 vietą, o E.Česnakui (56,60 sek.) atiteko 20 vieta. Atrankoje varžėsi 40 dalyvių, o vietą finale užtikrino 55,05 sek. laikas.

Vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje iš viso varžėsi trys lietuviai. Greičiausias tarp jų buvo Daniilas Pancerevas, finišavęs per 50,22 sek. Bendroje 74 dalyvių įskaitoje D.Pancerevas pasidalijo 19–21 vietas. Tomas Lukminas (50,42 sek.) ryte buvo 30-as, o Deividas Kazilas (51,70 sek.) – 57-as.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Ralphas Daleidenas (48,83 sek.) iš Liuksemburgo.

Vyrų 50 m peteliške rungtyje startavo Edvinas Česnakas ir Jokūbas Keblys. Abu lietuviai atrankoje pagerino karjeros rekordus. E.Česnakas pirmame atrankos plaukime finišavo antras (25,10 sek.), o J.Keblys – trečias (25,38 sek.). Bendroje įskaitoje tarp 48 plaukikų lietuviai, atitinkamai, užėmė 34 ir 38 vietas.

Atrankoje geriausiai pasirodė graikas Stergias-Marias Bilas (23,43 sek.).

D.Pancerevas čempionatą užbaigė vyrų 200 m kompleksinio plaukimo rungtimi. Lietuvis nuotolį įveikė per 2 min. 4,05 sek. ir tarp 43 dalyvių užėmė 21 vietą. Pasirodymą finale garantavo 2 min. 2,21 sek. rezultatas.