M.Maldonis laimėjo lemiamą mūšį ir išsaugojo olimpinį kelialapį

Šeštadienį Barnaule (Rusija) paaiškėjo, kuris Lietuvos baidarininkas atstovaus mūsų šaliai Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Mindaugas Maldonis
Mindaugas Maldonis / Sauliaus Čirbos nuotr.

Pasaulio taurės etapo vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos finale Mindaugas Maldonis aplenkė visus varžovus, tarp jų – ir savo konkurentą dėl olimpinio kelialapio Arturą Seją, praneša „sportas.info“.

M.Maldonis atkakliame finale finišavo per 36,411 sek. Tuo tarpu A.Seja liko ketvirtas – 36,743 sek.

Antrąją vietą užėmė švedas Petteris Menningas (36,455 sek.), trečiąją – latvis Roberts Akmens (36,602 sek.).

Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes Lietuvai iškovojo M.Maldonis, kuris nugalėjo ten pat Barnaule vykusioje pasaulinėje atrankoje.

Pagal Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nustatytas taisykles, į olimpines žaidynes vyksta tas baidarininkas ar kanojininkas, kuris tarpusavio varžybose iškovos dvi pergales. Arturas Seja prieš Mindaugą Maldonį laimėjo Lietuvos taurės varžybose, bet pasaulio taurės etape Segede (Vengrija) aukštesnę vietą užėmė M.Maldonis. Todėl rezultatas iki šio ryto buvo lygus 1:1.

Į vyrų vienviečių baidarių 1000 m distancijos finalą pateko Andrejus Olijnikas. Jis pirmajame pusfinalyje finišavo pirmas (3.46,565).

Moterų vienviečių baidarių 200 m distancijos pusfinalio pirmajame plaukime ieva Vaitiekūnaitė (44,113 sek.) užėmė šeštąją vietą ir į finalą nepateko.

Vienviečių kanojų pusfinalio pirmajame plaukime lietuvė Gabrielė Čerepokaitė (51,507 sek.) liko aštunta ir taip pat baigė savo pasirodymą.

Vyrų vienviečių kanojų 1000 m distancijos pusfinalyje po olimpinės atrankos motyvacijos jau nebeturėjęs Vadimas Korobovas (4.55,139) liko paskutinis – devintas.