Mindaugas Sadauskas plauks Europos čempionato pusfinalyje

Debrecene (Vengrija) tęsiasi Europos plaukimo čempionatas. Ketvirtadienį į vyrų 100 metrų laisvu stiliumi rungties pusfinalį pateko Mindaugas Sadauskas.
M.Sadauskas liko 31-as
Mindaugas Sadauskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

21-erių plaukikas atrankoje distanciją įveikė per 49,74 sekundės ir užėmė šešioliktą vietą.

M.Sadauskas per karjerą yra plaukęs ir 0,48 sekundės greičiau – asmeninis rekordas yra 49,26 sek.

19-metis Simonas Bilis (51,21 sek.) šioje rungtyje užėmė 47-ą vietą, o 18-metis Tadas Duškinas (52,60 sek.) liko 54-as tarp 59-ių dalyvių.

S.Bilis (50,79) nuo asmeninio rekordo atsiliko 0,42 sekundės, o T.Duškinas (51,80) – 0,80 sekundės.

Greičiausiai 100 m laisvu stiliumi atrankoje plaukė prancūzas Amaury's Leveaux'as (48,77 sek.), vokietis Marco Di Carlis (48,81 sek.) ir rumunas Norbertas Trandafiras (49,09 sek.).

Vyrų 100 laisvu stiliumi plaukimo pusfinaliai, į kuriuos pateko 16 sportininkų, vyks ketvirtadienio vakarinėse varžybose.

Kiti Lietuvos plaukikai savo rungtyse ketvirtadienį Europos čempionate tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis.

22-ejų Raminta Dvariškytė (2:33,60) liko 24-a tarp 35-ių dalyvių plaukdama 200 m nuotolį krūtine, o nuo asmeninio rekordo (2:29,40) atsiliko net 4,20 sekundės.

Geriausią sezono rezultatą ketvirtadienį Vengrijoje iš lietuvių pagerino vienintelė Vaiva Gimbutytė.  17-metė plaukikė 100 m peteliške įveikė per 1 minutę 1,52 sekundės ir užėmė 29-ą vietą tarp 38-ių sportininkių. Ankstesnį sezono rekordą ji pranoko 0,04 sekundės.