Užgimė superžvaigždė? Studentas iš Floridos pakartojo unikalų M.Phelpso pasiekimą

Karalius mirė, tegyvuoja Karalius. Iš plaukimo pasitraukus Michaelui Phelpsui, o Ryanui Lochtei laukiant diskvalifikacijos pabaigos, naujosios plaukimo žvaigždės paieškose JAV, panašu, neužtruko.
Caelebas Dresselis
Caelebas Dresselis / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Plaukimas

20-metis Caelebas Dresselis tapo tikra pasaulio plaukimo čempionato Budapešte sensacija, pasiekdamas kartelę, kurią užkėlė pats M.Phelpsas.

C.Dresselis kartu su Švedijos plaukike Sarah Sjostrom pripažinti geriausiasis čempionato plaukikais. Ne be reikalo.

Studentas iš Floridos sekmadienį laimėjo septintą aukso medalį čempionate, įstodamas į elitinį „M.Phelpso klubą“.

M.Phelpsui iki šiol vieninteliam buvo pavykę laimėti 7 aukso medalius viename čempionate. Tai jis padarė 2007 m. pirmenybėse Melburne.

Tai buvo puiki preliudija prieš beprecedentį pasirodymą Pekino olimpiadoje, kur M.Phelpsas susižėrė 8 aukso apdovanojimus.

Be to, C.Dresselis Budapešte tapo pirmuoju plaukiku istorijoje, kuriam tris aukso medalius pavyko laimėti per vieną varžybų dieną.

„Scanpix“ nuotr./Sarah Sjostrom ir Caelebas Dresselis

Šis vaikinas, kuris Rio olimpiadoje du aukso medalius laimėjo tik plaukdamas estafetėse su M.Phelpsu, o 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje užėmė tik 6 vietą, Budapešte tiesiog sužibėjo.

Laimėjo auksą trijose individualiose rungtyse (100 m laisvuoju stiliumi, 50 m laisvuoju stiliumi, 100 m peteliške) bei keturiose estafetėse (vyrų 4x100 m laisvuoju stiliumi, mišri 4x100 kombinuota, mišri 4x100 laisvuoju stiliumi, vyrų 4x100 kombinuota).

Nepavyko laimėti medalio tik 50 m peteliške rungtyje – iki apdovanojimo finale pritrūko vos 0.05 sek.