Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 11 23 /18:11

Naujuoju plaukimo federacijos prezidentu tapęs Emilis Vaitkaitis: „Laimėjo skaidrus žaidimas“

Lietuvos plaukimo federacija (LPF) turi naują vedlį. Trečiadienį Kaune vykusios rinkiminės-ataskaitinės konferencijos metu federacijos vairas ketveriems metams buvo patikėtas iki šiol generalinio sekretoriaus pareigas ėjusiam Emiliui Vaitkaičiui.
Plaukimo federacijos vadovas Emilis Vaitkaitis.
Plaukimo federacijos vadovas Emilis Vaitkaitis. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

36-erių metų kaunietis šiose pareigose pakeis verslininką Tomą Kučinską, kuris prisiėmė atsakomybę po 2016-ųjų metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, kuriose, jo teigimu, „mūsų šalies plaukikų rezultatai nepateisino lūkesčių.“

Buvęs LPF vadovas savo įpėdiniu norėjo matyti kitą legendinį Lietuvos plaukiką Vytautą Janušaitį. Ilgą laiką būtent premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sporto klausimais buvo laikomas realiausiu pretendentu tapti naujuoju federacijos vadovu, tačiau prieš keletą savaičių apie savo sprendimą kandidatuoti pranešė E.Vaitkaitis.

Biologijos ir ekonomikos magistras E.Vaitkaitis plaukimo pasaulyje – taip pat ne naujokas. 1985-2008 metais jis buvo vienas geriausių peteliške plaukikų mūsų šalyje. Tarptautinės klasės sporto meistras dalyvavo ne viename pasaulio ir Europos čempionate, buvo šalies rekordininkas. Plaukimo federacijoje jis dirba nuo 2009-ųjų metų.

Iš viso dėl prezidento posto varžėsi keturi kandidatai – be E.Vaitkaičio ir V.Janušaičio, šių pareigų siekė jau anksčiau LPF vadovavusi Lietuvos sporto universiteto docentė Ilona Zuozienė bei Kauno plaukimo mokyklos vadovas Šarūnas Mažutaitis.

Pirmajame rinkimų rate V.Janušaitis dviem balsais (9:7) pralenkė E.Vaitkaitį, tačiau nė vienam kandidatui nesurinkus daugiau nei pusės balsų, buvo organizuojamas antras ratas, kuriame varžėsi tik du kandidatai. Šiame rate sėkmė vienu balsu jau šypsojosi E.Vaitkaičiui (10:9).

Prieš daugiau nei mėnesį bendraudamas su 15min E.Vaitkaitis buvo prasitaręs, jog neatmeta galimybės išvis pasitraukti iš plaukimo pasaulio ir užsiimti kita veikla, tačiau kolegų ir bendraminčių paskatintas visgi nusprendė priimti naują karjeros iššūkį.

Budizmo religija laisvalaikiu besidomintis vyras šioje rinkiminėje kovoje buvo ryškiausias kandidatas. Likus kiek daugiau nei savaitei iki rinkimų jis pristatė iki šiol Lietuvos sporto pasaulyje dar neregėtą dalyką – LPF rinkimų kampanijai sukurtą asmeninį kandidato puslapį, kuriame visuomenei išdėstė savo programą, supažindino su komanda, pristatė nuveiktus ir ateities darbus.

Manau, kad pergalę lėmė švarus žaidimas.

„Manau, kad pergalę lėmė švarus žaidimas, atvirumas bendruomenei. Nesistengėme paslėpti nepopuliarių sprendimų, aiškiai buvome suformavę komandą. Taip pat nemažai įtakos greičiausiai turėjo ir mano ankstesnis įdirbis federacijoje šalia Tomo Kučinsko ir Mindaugo Špoko. Plaukimo bendruomenei esu puikiai pažįstamas. Galbūt nebuvau toks tituluotas sportininkas kaip Vytautas, tačiau taip pat ilgai plaukiau ir plaukimo pasaulis mane labiau žino dėl šiai sporto šakai nuveiktų darbų“, – 15min kalbėjo naujasis federacijos prezidentas.

– Ar jūsų komanda bus tokia, kokią nurodėte ir savo rinkiminėje programoje? – paklausėme naujojo LPF vadovo.

– Taip, ją pasitvirtinome. Viceprezidentai bus trys: Paulius Andrijauskas, Saulius Binevičius ir Ilona Zuozienė. Buvau išreiškęs idėją, kad naujasis prezidentas galėtų prisiimti ir generalinio sekretoriaus funkcijas, tačiau pagal federacijos įstatus ir konferencijos narių pageidavimus buvo nuspręsta, kad ši pareigybė yra reikalinga. Naujuoju generaliniu sekretoriumi išrinktas Tomas Pakštys, kuriam pagal pirminį planą buvome numatę viceprezidento pareigas.

Taip pat turime du Vykdomojo komiteto narius – Arūną Gabrilavičių ir Astą Dirgėlienę. Turime septynių narių valdybą. Manau, jog pavyko atstovėti tą idėją, kad naujoji vadovybė turėtų kur kas mažesnį sprendėjų skaičių. Manau, jog taip darbas bus efektyvesnis ir lengvesnis.

Asmeninio archyvo nuotr./Emilis Vaitkaitis
Asmeninio archyvo nuotr./Emilis Vaitkaitis

– Kita jūsų išsakyta idėja – perkelti federacijos būstinę į Kauną. Kodėl to reikia ir ar tai bus padaryta?

– Artimiausiu metu tai padarysime. Toks sprendimas priimtas dėl kelių priežasčių. Kaunas yra Lietuvos sporto lopšys. Čia turime Lietuvos sporto universitetą, geriausią plaukimo sporto bazę, su sportininkais artimai dirbančias Kauno klinikas. Dauguma federacijoje dirbančių darbuotojų taip pat yra iš Kauno. Aš pats irgi esu iš to paties miesto. Manau, jog taip darbas vyks efektyviau.

Bet kuriam žmogui perimti šias pareigas po tokio ryškaus prezidento – didelis iššūkis.

– Jūsų pirmtakas Tomas Kučinskas buvo federacijos veidas ir reprezentacinis prezidentas. Jūs save įsivaizduojate daugiau kaip aktyvų ir dirbantį vadovą. Ar nemanote, kad federacijai ieškoti rėmėjų neturint tokio stipraus ir visuomenėje žinomo veido nuo šiol bus sunkiau?

– Bet kuriam žmogui perimti šias pareigas po tokio ryškaus prezidento – didelis iššūkis. Tačiau reikia bandyti ir esu pasirengęs tai padaryti. Jau anksčiau esu sakęs, kad mūsų šalyje tokio termino kaip „sporto rėmimas“ išvis nėra. Tai kur kas dažniau primena labdarą ar valstybinių įmonių priverstinį rėmimą pagal paliepimą ar „nuleidimą iš viršaus“. Norisi tikėti, kad Lietuva keičiasi. Bus proga pasitikrinti, ko esame verti. Tačiau pirmiausia privalome padaryti namų darbus patys ir paruošti patrauklų rėmimo paketą. Lengva nebus, bet esame pasirengę šiam iššūkiui.

– Ilona Zuozienė šiuose rinkimuose kandidatavo kaip atskira kandidatė, tačiau kartu priklausė ir jūsų komandai. Nebuvo sunku ją pasikviesti į savo darbo grupę?

– Ilona buvo visų kandidatų programose. I.Zuozienė federacijoje yra kertinis žmogus, atsakingas už vaikų mokymą plaukti. Be jos federacijos veiklos nelabai įsivaizduoju.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais