Nesustabdoma – Rūta Meilutytė iškovojo auksą su dar vienu pasaulio rekordu!

Rūta Meilutytė surengė dar vieną neįtikėtiną pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje (Japonija). 50 m krūtine rungties finale distanciją ji įveikė per 29,16 sek. ir antrą dieną paeiliui pagerinusi planetos rekordą iškovojo antrąjį aukso medalį Japonijoje!
Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą
Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Greičiausiai į starto signalą sureagavusi lietuvė iš karto išsiveržė į priekį ir tik didino savo pranašumą prieš varžoves.

29,16 sek. – toks laikas dabar nusės plaukimo rekordų knygose, o prie jo bus ir R.Meilutytės pavardė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą

Ji dar 0,14 sek. pagerino rezultatą, kurį pasiekė šeštadienį, kai pakartojo dvejų metų senumo Benedettos Pilato rekordą ir nuotolį įveikė per 29,30 sek. Už tai lietuvei atiteko ir įspūdinga 30 tūkst. JAV dolerių premija, o dabar jai atiteko ir dar viena tokio paties dydžio premija.

Finale R.Meilutytė pranoko tituluotas varžoves – 2016 m. olimpinę čempionę amerikietę Lilly King (29,94 sek.) ir dabar jau buvusią pasaulio rekordininkę italę B.Pilato (30,04 sek.).

Tai trečiasis R.Meilutytės medalis šioje rungtyje pasaulio čempionate. 2013 m. Barselonoje ji iškovojo sidabrą, o pernai Budapešte pasipuošė auksu.

Iš viso ilgo nuotolio baseine vykstančiuose pasaulio čempionatuose kaunietė iškovojo septintąjį medalį, iš kurių ketvirtą – aukso. Du iš jų Rūta laimėjo Fukuokoje, nes kiek anksčiau šią savaitę triumfavo ir 100 m krūtine rungtyje.