Daug titulų, tarp jų olimpinį sidabrą 2016 metais iškovojęs Saulius Ritteris deda į šalį irklus.
„Atėjo man laikas, – feisbuke paskelbė Lietuvos irkluotojas. – Nors viskas turi pabaigą, bet noriu, kad ši pabaiga nebūtų liūdna. Per tuos 21 metus irklavime patyriau begalę nuostabių akimirkų, kurias visą likusį gyvenimą nešiosiuosi su savimi.
Džiaugiuosi širdimi, kad Tėvai mane supažindino su irklavimu. Sportuodamas sutikau daugybę įspūdingų ir stiprių asmenybių. Radau ištikimų draugų, bendražygių, kurie padėjo kartu siekti tikslų.
Didžiuojuosi, kad turėjau galimybę atstovauti savo šaliai – jeigu kas paklaustų, ar vėl rinkčiausi tokį kelią, net nedvejodamas sutikčiau.
Taip, buvo be galo sunku, bet buvo tikrai verta!
Ir nors su profesionaliu sportu atsisveikinu, toli nuo jo nepabėgsiu. Būdami Trakuose tikrai mane sutiksite – tik jau nebe irklavimo takuose.“
S.Ritteris yra iškovojęs net 9 aukščiausios prabos apdovanojimus olimpinėse žaidynės bei Europos ir pasaulio pirmenybėse: dvivietėje su Rolandu Maščinsku (2011–2016 m.), dvivietėje su M.Griškoniu (2016–2017) ir porinėje keturvietėje (2017–2018).
Jis iškilo lygiai prieš 10 metų, kai su R.Maščinsku iškovojo Europos čempionato auksą.
Kitais metais jų duetas iškovojo sidabrą pasaulio ir Europos pirmenybėse, o 2014 metais jiedu vėl tapo Europos čempionais.
Ryškiausias karjeros pasiekimas atėjo 2016 metais Rio de Žaneire, kai prieš olimpines žaidynes R.Maščinskas patyrė traumą, bet vos per porą mėnesių S.Ritteris sulipo valtyje su Mindaugu Griškoniu.
Brazilijoje jie nusiyrė ant sidabrinio pakylos laiptelio.
2017 metais S.Ritteris pritapo ir Lietuvos keturvietėje, kuri dominavo tais metais pasaulyje ir iškovojo planetos pirmenybių auksą.
Irklavime jis surado ir savo gyvenimo meilę – prieš kelerius metus užsimezgė artimas ryšys su tituluota irkluotoja Milda Valčiukaite, Rio de Žaneire laimėjusia olimpinę bronzą.
2018 metais keturvietėje S.Ritteris iškovojo pastarąjį svarbų medalį – Europos čempionato sidabrą.
Pastarieji keleri metai patyrusiam sportininkui buvo sunkesni, kaip ir daugumai šalies irklavimo meistrų.
Šių metų balandį jam su M.Griškoniu nepavyko patekti porinėje dvivietėje į Europos čempionato finalą, o treneris užsiminė apie S.Ritterio sveikatos bėdas.
M.Griškonis grįžo į vienvietę, o Tokijo olimpinėse žaidynėse, kurios buvo trečios per karjerą, S.Ritteris startavo su Aurimu Adomavičiumi.
Jiedu nusiyrė iki B finalo, kuriame finišavo dvylikti.
„Kai pranešiau apie savo sprendimą, apėmė lengvas šokas. Buvau apsisprendęs jau kurį laiką, bet kai pranešiau apie tai viešai – jau kiti potyriai“, – penktadienį vakare sakė S.Ritteris.
Jis sakė, kad reikia daugiau laiko, kad susigulėtų mintys, bet užsiminė, kad planuoja siekti permainų Lietuvos irklavimo federacijoje. Dabar Dainiaus Pavilionio vadovaujama organizacija rengiasi prezidento rinkimams po mėnesio.
„Faktas, kad baigiu karjerą, nes manęs netenkina rezultatai, nors pastaruoju metu įdėdavau ne mažiau jėgų, – sakė S.Ritteris. – Gal ir ryžčiausi ruoštis ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms, bet nebematau realios galimybės siekti aukštų rezultatų, kai nebejaučiu pasitikėjimo federacija.
Todėl ir pats noriu prisidėti prie permainų, kad mylimai sporto šakai būtų geriau ateityje.“