Atrakino garbės pakylos kodą: Viktorija Senkutė iškovojo olimpinę bronzą!

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – pirmasis Lietuvos medalis. Šeštadienio rytą irkluotoja Viktorija Senkutė iškovojo bronzos medalį vienviečių valčių varžybose.

40 kilometrų nuo Paryžiaus centro nutolęs Verės prie Marnos kanalas Lietuvai nusidažė bronzinėmis spalvomis.

Šeštadienio rytą galingai finišavusi V.Senkutė užėmė trečiąją vietą.

Likus 500 metrų Viktorija dar buvo ketvirta, bet galingame finiše lietuvė aplenkė tituluotą australę Tarą Rigney.

Distanciją mūsiškė įveikė per 7:20.85 min.

Auksą iškovojo olandė Karolien Florijn (7:17.28), sidabrą Naujosios Zelandijos atstovė Emma Twigg (7:19.14).

Finalo rezultatai

Būtent olandės, zelandės ir australės trejetas prieš olimpines žaidynės buvo vertinamas ryškiu šių varžybų favoritu.

Bet šeštadienio ankstų rytą 28-erių lietuvė turėjo kitokią nuomonę.

Jau prieš lemiamą startą V.Senkutė Paryžiuje buvo atvertus naują puslapį šalies irklavimo istorijoje ir tapo pirmąja vienvietininke moterimi, patekusia į A finalą olimpinėse žaidynėse.

Galima prisiminti, kad V.Senkutės kelias iki olimpinės prizininkų pakylos buvo ypač vingiuotas.

Prieš kurį laiką sportininkė buvusios irklavimo federacijos vadovų buvo nurašyta kaip neperspektyvi ir jai buvo nutrauktas finansavimas.

Pasitraukus iš irklavimo ji mėgino laimę dviračių sporte ir netgi tapo Lietuvos vicečempione bei 2021-aisiais atstovavo Lietuvai Europos plento čempionate.

Į irklavimą Viktoriją įkalbėjo sugrįžti dabartiniai irklavimo federacijos vadovai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritter.

Apie V.Senkutės intriguojančią karjeros kelionę link olimpinės bronzos galite paskaityti čia.