Ianas Thorpe'as ne veltui buvo vadinamas „torpeda“.
Laisvuoju stiliumi 100, 200 ir 400 m distancijas plaukdavęs 41 metų australas yra laimėjęs penkis aukso medalius 2000 ir 2004 metų olimpinėse žaidynėse, kuomet buvo laikoma bene ryškiausia pasaulio plaukimo žvaigžde.
1997 metais tarptautinę karjerą 14-os metų pradėjęs plaukikas buvo pasitraukę iš sporto, paskui grįžęs, kol galutinai baigė profesionaliai plaukti 2014 metais.
Dabar jis papasakojo, kad turėjo sustoti dėl peties traumos. Ši trauma atsiliepia legendiniam plaukikui iki šiol.
„Aš nebegaliu plaukti. Dabar turiu protezuotą petį, o tai reiškia, kad negaliu plaukti mechaniškai. Galiu praplaukti banglente, bet plaukti įprastus ratus plaukimo baseine nebegaliu“, – knygoje „Profiles In Hope“ pasakojo I.Thorpe'as.
Jis dėl to nesuskundžia.
„Įprastai apie tai nekalbu, nes žmonės nusivilia, išgirdę. Nenoriu, kad jiems būtų manęs gaila“, – sakė 41 metų australas.
Jis pasakojo ir apie daugiau asmeninių išgyvenimų, tarp jų ir įtarimus vartojus dopingą bei sekusią depresiją.
2007 metais „L'Equipe“ paskelbė straipsnį apie tai, jog I.Thorpe'o dopingo testų rezultatai nėra normalūs, dėl testosterono ir liutropino rodiklių neįprastumo.
I.Thorpe'as įrodė, kad nepažeidė antidopingo taisyklių ir padavė Prancūzijos dienraštį į teismą. Tačiau visas procesas buvo sudėtingas, plaukiką apėmė depresija, jis užsidarė namuose, jam reikėjo psichologinės pagalbos.
„Kai ją gavau, pasijaučiau geriau. Nebebuvau prie savižudybės ribos“, – pasakojo tituluotas plaukikas.
Jis pasakojo ir apie milžinišką spaudimą, kurį jautė dar būdamas paaugliu, įsiveržęs į plaukimo elitą būdamas 14-metis, o po metų laimėjęs pirmuosius pasaulio čempionato aukso medalius plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi.
I.Thorpe'ą užplūdo didelis dėmesys, žiniasklaidos, reklamos, gerbėjai Australijoje supdavo jį, prašydami autografų. Jis greitai pajuto įtampą dėl didelių lūkesčių.
Vėliau jam reikėjo atsakyti į klausimus apie savo homoseksualumą. Jis galiausiai pripažino, kad yra gėjus 2014 metais.
J.Thorpe'as buvo baigęs plaukimo karjerą dar 2006 metais, bet 2011 grįžo į baseiną ir bandė patekti į Londono olimpines žaidynes. Nepavyko, bet liko vienu daugiausiai laimėjusių plaukikų per visą istoriją, iškovojusiu 13 pasaulio čempiono titulų ir 23 kartus pagerinusiu pasaulio rekordus.