Lapkričio 7 dieną šalyje įvedus karantiną lankytojams užsidarė baseinai, o aukšto meistriškumo plaukikams ženkliai sumažėjo prieinamų sporto bazių. LPF Vykdomasis komitetas netruko surasti išeitį – suburti kuo daugiau talentingų sportininkų į vieną vietą, kad „burbulo“ sąlygomis (panašiai, kaip kad treniravosi ir varžėsi Tarptautinėje plaukimo lygoje (ISL) dalyvaujantys plaukikai) būtų sėkmingai užtikrinamas treniruočių procesas ir išlaikoma sportinė forma.
„Džiaugiamės, kad net tokiais sudėtingais laikais mums pavyko sukurti pačias geriausias sąlygas visiems plaukikams, kurie pasiryžę siekti savo tikslų ir pasiruošti gruodžio mėnesį vykstantiems Lietuvos čempionatams. Vieniems tai vienas iš paskutinių šansų įvykdyti olimpinį normatyvą, kitiems tai atranka į Lietuvos įvairaus amžiaus rinktines, tačiau visus be išimties stebi mūsų rinktinių treneriai ir ieško talentų, kurie galbūt ateityje galės atsiskleisti, – sako LPF prezidentas Tomas Kučinskas. – Tai tikrai labai didelė LPF investicija į ateitį. Tikiuosi, kad ji pasiteisins ir dauguma „burbule“ plaukiančių vaikų ir suaugusiųjų mus maloniai nustebins artimiausių startų metu. Tuo pačiu tai dar vienas įrodymas, kad ateityje plaukikams reikia savo bazės, kurios mes sieksime derybose su naujai išrinkta valdžia.
Plaukimas yra strateginė sporto šaka, turinti ilgas ir gražias tradicijas ir didelį potencialą. Ji yra ne tik tiltas į geriausius JAV universitetus, bet ir tampa komerciškai patraukli sportininkams, dalyvaujantiems pasaulio ar Europos čempionatuose, pasaulio taurės ir ISL varžybose.“
Vienas iš Klaipėdos „burbule“ šiuo metu dirbančių trenerių Kęstutis Steponavičius džiaugiasi nauja patirtimi ir geromis sąlygomis. Pasako jo, tiek treneriai, tiek vaikai kol kas yra labai darbingi, vyksta intensyvios treniruotės.
„Po pirmos savaitės daug visko buvo, daug įspūdžių, bendravimo, treniruočių. Atrodo, dar nespėjo visi pasiilgti namų. Didžiajai daliai plaukikų yra mokslai, diena yra užkrauta pilnai. Dabar laukia sunkesnės kelios savaitės, kai bus dar daug likę laiko iki varžybų. Na, vaikams, jaunučiams, varžybos jau visai greitai – gruodžio 4–5 dienomis, bet iki Lietuvos čempionato bus dar daug likę. Gal tada prasidės psichologiniai sunkumai. O dabar šiuo metu visi kol kas darbingi, dirba, nesiskundžia dėl to. Gera kompanija susirinko“, – pastebi treneris.
Dauguma „burbule“ esančių sportininkų baseine plaukia du kartus per dieną – ryte ir vakare. O treniruočių grafikas priderintas ir prie pamokų tvarkaraščio. Jeigu pamokos prasideda aštuntą, į baseiną jaunieji plaukikai šoka jau šeštą ryto. Ten jie praleidžia apie pusantros valandos.
Pirmąją treniruotę jie baigia apie pusę aštuonių, o kadangi baseinas ir viešbutis, kuriame sportininkai apsistoję, yra visai šalia, į nuotolinių pamokų pradžią visai nesunku suspėti.
Jauniai, kurie turi laisvesnį grafiką, į baseiną ateina vėliau. Popiet baseine taip pat vyksta treniruotės, trunkančios po porą valandų. Jaunučiai ir jaunesni vaikai plaukia nuo trečios valandos, o vyresni nuo penktos.
Prieš kiekvieną treniruotę sportininkai atlieka būtinus tempimo pratimus. Plaukikai taip pat papildomai treniruojasi ir sporto salėje. Pasak K.Steponavičiaus, šiuo metu stengiamasi kaip įmanoma geriau išnaudoti turimas galimybes, todėl treniruočių krūviai taip pat nemaži.
„Jauniams, jaunučiams treniruotės intensyvesnės, nes jie gali kartu treniruotis ir vienas kitą pasparinguoti. Čia didelis pliusas. Jie gali pamatyti, kaip atrodo treniruočių režimai, kiekvienas sportininkas arba varžovas. Dabar toks ciklas, kad iki varžybų lieka dar ne pilnas mėnuo. Dar neįšokome į paskutinę fazę, kai prieš varžybas aštrinamės ir aktyvinamės.
Dabar gana didelis treniruočių krūvis visiems. Didesnis nei prieš karantiną, nes turim labai aiškų, tvarkingą režimą, kurio galim laikytis. To nebuvo jau ilgą laiką nuo pirmo karantino turbūt, kai buvo daug nežinomybės. Dabar turim galimybę. Tikrai visi noriai tuo naudojasi ir dirba daug“, – sako treneris.
Gyvenimas ir darbas „burbulo“ sąlygomis nėra lengvas, tačiau K.Steponavičius į fizinio atstumo laikymąsi ir apsauginių priemonių naudojimą ir kitus saugumo reikalavimus žiūri itin rimtai.
„Reikalavimai yra ne šiaip sau. Reikalavimai yra tam, kad mes išliktume „burbule“ ir jis nesprogtų. Nemanau, kad jie yra per griežti. Viena klaida ir galim visi skirstytis ir važiuoti namo. Pirmą savaitę mūsų tikslas buvo su visais sportininkais pakalbėti kartu ir atskirai, kad jie suprastų ir laikytųsi to režimo, nes tai yra netipinė stovykla. Tai nėra vasaros stovykla ar panašiai. Tam tikros aplinkybės privertė mus visus čia susirinkti.
Jeigu nebūtų pandemijos, gal ir nebūtų tokios stovyklos. Dabar yra sukurtos tikrai geros sąlygos. Kad jas išlaikytume sportui, turime prisilaikyti griežtesnių taisyklių. Taip, vaikams nėra lengva, bet jie labai daug laiko praleidžia treniruotėse ir mokydamiesi, tai to laisvo laiko nėra taip daug. Laisvas laikas daugiausiai skiriamas poilsiui“, – pabrėžia K.Steponavičius.
Treneriai taip pat stengiasi palaikyti ryšį ir su vaikų tėvais, kurie puikiai supranta situacijos rimtumą ir nori, kad jų atžalos turėtų galimybę tobulėti.
„Kiek pats bendrauju su tėvais, primenu, kad jie stebėtų, ar vaikai mokosi, neužmiršta mokslų, o prireikus, praneštų mums, treneriams, jeigu kuris nors per daug atsipalaiduotų. Yra galimybės, turime suspėti viską – ir sportuoti, ir mokytis, ir pailsėti.
Žinoma, nemažai tėvų patys norėtų atvykti, pabendrauti. Tie patys klaipėdiečiai, kurie yra atvažiavę į stovyklą, jie irgi yra užsidarę tose pačiose karantino sąlygose ir negali dabar grįžti namo vakarais gyvai pabendrauti su savo artimaisiais ar draugais. Jie irgi laikosi to paties režimo kartu su visais“, – sako treneris.
Stovykloje besitreniruojančių sportininkų penktadienį laukė ir improvizuotos nedidelės „skins“ (eliminavimo) plaukimo varžybos, surengtos pagal ISL formatą.
„Pirmą kartą darėme tokias eksperimentines varžybas. Varžybas-treniruotę – gal taip geriau pavadinti. Galėjome patikrinti, kaip plaukikai atrodo, kokia jų būsena šiuo metu. Norėjome, kad visi pajustų tokį kontrolinį startą, varžybinę dvasią.
Net ir treniruočių metu šiek tiek jautėsi, kad plaukikai nekantrauja, o kai kurie netgi šiek tiek taupėsi šioms varžyboms. Tikrai išsiilgę labai varžybų ir netgi jaudinosi. Tikimės, kad visiems buvo labai įdomi patirtis. Tiek mums, treneriams, tiek vaikams. Stengėmės tokiu būdu paįvairinti eilinę „burbulo“ dieną“, – teigia K.Steponavičius.
Savaitgalį treniruočių „burbule“ plaukikai stebėjo ir Tarptautinės plaukimo lygos antrojo sezono finalą, kuriame Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Simonas Bilis kartu su komanda „Energy Standard“ tapo vicečempionais. Tikimasi, kad jie taip pat greitai prisijungs prie kolegų Klaipėdoje ir ruošis ateinančiam Lietuvos čempionatui, numatytam gruodžio 17–19 dienomis.