Plauks finale: pusfinalį įveikęs D.Rapšys tęs kovą dėl olimpinio medalio

Danas Rapšys Paryžiuje tęs kovą dėl medalio – lietuvis pateko į 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą.
Danas Rapšys Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje
Danas Rapšys Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje / Kipro Štreimikio nuotr.

Pirmajame pusfinalio plaukime D.Rapšys finišavo trečias, distanciją įveikęs per 1 min. ir 45,48 sek.

Lietuvis po pirmųjų 100 metrų buvo ketvirtas, po 150 m – pakilo į pirmą poziciją, tačiau vokietis Luke'as Maertensas (1:45.36) ir amerikietis Luke'as Hobsonas (1:45.19) finišavo galingiau ir D.Rapšį aplenkė.

Antrajame pusfinalio plaukime trys plaukikai parodė geresnį laiką nei lietuvis, tad D.Rapšys į finalą pateko šeštuoju numeriu.

Kaip ir atrankoje, pusfinalio plaukimuose grečiausias buvo rumunas Davidas Popovici (1:44.53).

Greičiau už D.Rapšį pusfinalyje plaukė ir britas Duncanas Scottas (1:44.59) bei australas Maximillianas Giuliani (1:45.37).

Kipro Štreimikio nuotr./Gitanas Nausėda stebi plaukikų pasirodymą Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje

Primename, kad atrankoje D.Rapšys distanciją įveikė per 1 min. ir 45,91 sek. ir tarp 28 dalyvių nusileido tik D.Popovici (1:45.65).

Šeštadienį D.Rapšys dalyvavo 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje, kur iškart buvo dalijami kelialapiai į finalą. Takelyje sugaišęs 3 min. ir 46.27 sek. bendroje įskaitoje jis liko 10-as ir finalą nepateko.

Tokijo olimpinėse žaidynėse 200 m laisvuoju stiliumi čempionu tapo britas Tomas Deanas.

Olimpinis šios rungties rekordas priklauso amerikiečiui Michaelui Phelpsui (1:42.96, 2008 m.), pasaulio – vokiečiui Paului Biedermannui (1:42.00, 2009 m.).