Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Profesionalus buriuotojas Gintas Lapėnas: „Būti ant vandens kartu su stichija – tikra meditacija“

„Įsivaizduoti savo gyvenimą be buriavimo? Ne, tikrai negaliu“, – teigia prieš 15 metų burlenčių klubą „Vėjas galvoje“ įkūręs Gintas Lapėnas. Klubas sėkmingai veikia iki šiol, o žmonių, besidominčių vandens sportu, kasmet vis daugėja. G.Lapėnas spėja, kad žmones vandens link pastumi tobulo atsipalaidavimo galimybė – vėjas, dangus ir vanduo, ko daugiau reikia?
Gintas Lapėnas
Gintas Lapėnas / G.Lapėnos nuotr.

Bangų mėgėjų daugėja

Savo patirtimi su bangų naujokais Gintas Lapėnas dalijasi jau daugiau nei 15 metų. „Kai susižavi sportu, matyt, natūraliai nori, kad jį pamiltų kuo daugiau žmonių. Nori jį populiarinti, įtraukti vis daugiau entuziastų“, – kodėl ėmėsi mokyti žmones buriuoti, pasakojo daugiau nei 40 metų šį sportą praktikuojantis G.Lapėnas.

Pajuokavus, ar nebus taip, kad ant vandens praleidžia daugiau laiko nei sausumoje, G.Lapėnas nusijuokia: „Ant vandens, aišku, praleidžiu nemažai laiko, bet žemė gal vis dėlto pirmauja šiuo klausimu.“

Ant vandens, aišku, praleidžiu nemažai laiko, bet žemė gal vis dėlto pirmauja šiuo klausimu.

Burlenčių sportas: ar entuziastų ir mėgėjų daugėja? „Pastebime, kad bent jau pabandyti atsistoti ant lentos išdrįsta vis daugiau žmonių. Kas toliau, priklauso nuo daugelio dalykų – kokie buvo, lūkesčiai, koks nusiteikimas ir kokie įspūdžiai. Būna, kad kai kurie vos užlipę pajunta, kad tai jų sportas“, – pasakojo G.Lapėnas.

Kas atveda?

Šiais laikas žmonės gyvena itin intensyvų gyvenimą ir vis dažniau ieško būdų, kaip „atsijungti“ nuo rutinos, ieško naujų potyrių, naujų emocijų. Tai – viena iš priežasčių, dėl kurių žmonės ryžtasi lipti ant lentos.

„Antra grupė tai tokie, kurie ateina iš smalsumo. Bando vieną, kitą sporto šaką, siekia atrasti savo arba tiesiog smagiai praleisti laiką. Yra ir tokių, kurie bandė ir kitokį vandens sportą, nori palyginti, pasibandyti“, – kas atveda žmones į „Vėjas galvoje“ klubą, pasakojo jo įkūrėjas.

G.Lapėnos nuotr./Burlenčių klubas „Vėjas galvoje“
G.Lapėnos nuotr./Burlenčių klubas „Vėjas galvoje“

Paklaustas, ar atėję savęs išbandyti žmonės „atsineša“ kokių nors stereotipų, įsitikinimų, kurie trukdo atsipalaiduoti ir išmokti tinkamai buriuoti, G.Lapėnas tikino, kad pasitaiko. „Dažniausiai jie būna paveikti kažkokių ne itin tinkamų emocijų. Prisiklauso visokių dalykų ir per radiją, ir per žinias. Šis sportas nėra pavojingas, jei neneri stačia galva. Mokaisi nuosekliai ir tai, ką darai, darai atsakingai“, – kalbėjo G.Lapėnas.

Naujokų Meka – Trakai

Pats G.Lapėnas bent kelis kartus per šaltąjį sezoną stengiasi išvykti į šiltuosius kraštus – kad kūnas nepamirštų įgūdžių. Tam buriavimo profesionalas renkasi Tenerifę ar Egiptą. Lietuvoje, pasak G. Lapėno, buriavimui ir vėjo aitvarams oro sąlygos nėra pačios palankiausios, pagrindinis skirtumas – pastovus geras vėjas užsienio kurortuose, kurio Lietuvoje sulaukiama retokai.

Vis dėlto gerą vietą, kur mokyti naujokus, G.Lapėno įsitikinimu Lietuvoje turime – tai Trakai. Anot jo, Galvė yra ramus ežeras, kur pradedantieji gali laisvai jaustis. Galimybės kiek paplaukioti, išmokti valdyti burlentę be baimės – puikios.

Pasiteiravus, ar burlentės brangus malonumas, „Vėjo galvoje“ vadovas tikina, kad priklauso nuo to, iš kurios pusės žiūrėsime. „Įsigyti inventorių reikia pradedant sportuoti daugelį sporto šakų – ar tai būtų kamuolys, ar raketė, ar burlentė. Aišku, kainos skiriasi, tačiau, pavyzdžiui, tenisui reikia nuomotis salę, o ežerai ir jūra – nekainuoja. Taigi – kaip pažiūrėsi, tačiau, manau, kad burlenčių sportas tikrai nėra sunkiai prieinamas“, – dėstė buriuotojas.

G.Lapėnos nuotr./Gintas Lapėnas
G.Lapėnos nuotr./Gintas Lapėnas

Kviečia moteris

Moterų burlenčių sporte, kaip ir galima tikėtis, mažiau nei vyrų, tačiau tai G.Lapėnas įvardina dar viena stereotipų pasekme. Jėgos šiame sporte reikia, tačiau ne tiek, kad moterys negalėtų juo užsiimti. „Aišku, kelias savaites kūnui reikia laiko, juk kai stovi ant lentos dirba visas kūnas, visi raumenys, tačiau ilgainiui, jau pramokus, sakyčiau, tai labiau technikos reikalas“, – aiškino buriavimo profesionalas, kviečiantis moteris drąsiai prisijungti prie buriavimo.

„Pramokę žmonės pradeda jausti vėją, jausti vandenį ir tuo mėgautis. Apskritai, man buriavimas yra dvasinė meditacija, tik tu, vanduo, vėjas ir dangus“, – ką pačiam reiškia buriavimas, trumpai įvardijo pašnekovas.

Aišku, kiekvienas turi atrasti savo sritį, turi jausti malonumą, atsigauti, atsipalaiduoti. Paklaustas, ar įsivaizduoja savo gyvenimą be burlentės, G.Lapėnas nesudvejoja. „Aš? Tikrai ne!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs