R.Meilutytės medalio Paryžiuje nebus – „Auksinė žuvelė“ finalo nepasiekė

Rūta Meilutytė baigė pasirodymą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse ir į medalį nepretenduos. Į 100 m plaukimo krūtine finalą nepateko ir kita Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova.
Rūta Meilutytė Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje
Rūta Meilutytė Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje / Kipro Štreimikio nuotr.

Antrajame pusfinalio plaukime Rūta finišavo septinta, plaukimo takelyje sugaišusi 1 min. 06,89 sek. Bendroje pusfinalio įskaitoje ji liko 11-a.

Kaip visuomet, geriausią starto reakcijos laiką pademonstravusi Rūta įpusėjus distancijai buvo antra, tačiau lietuvė pritrūko ištvermės užtikrintai finišuoti.

Žemiau savo galimybių pasirodė ir K.Teterevkova. Pirmajame pusfinalio plaukime sienelę ji pasiekė paskutinė, aštunta, ir taip pat liko už finalo borto (1:07.48). Galutinėje rikiuotėje ji užėmė 16-ą vietą.

Kipro Štreimikio nuotr./Kotryna Teterevkova Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje

Paryžiuje Kotryna dar varžysis 200 m plaukimo krūtine rungtyje. R.Meilutytei žaidynės baigėsi.

Greičiausios pusfinalyje buvo Tatjana Smith iš Pietų Afrikos (1:05.00), Mona McSharry iš Airijos (1:05.51) ir amerikietė Lilly King (1:05.64).

Į finalą aštuntuoju numeriu pateko estė Eneli Jefimova (1:06.23).

Kipro Štreimikio nuotr./Rūta Meilutytė Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje

Tokijo olimpinėse žaidynėse olimpinį auksą šioje distancijoje iškovojo amerikietė Lydia Jacoby. 2016 metais Rio de Žaneire triumfavo L.King, o 2012 metais Londone – R.Meilutytė.

Rio de Žaneire 100 m krūtine R.Meilutytė įveikė septinta.

Šių metų pasaulio čempionate Dohoje 100 m krūtine atrankoje Rūta liko tik 17-a, bet iškovojo auksą 50 m sprinte.

Grįžusi iš Kataro plaukikė iškart gulėsi ant chirurginio stalo, kur jai buvo panaikinti kairiosios pėdos pažeidimai.

Po vasario pabaigoje vykusios operacijos Rūta tik sykį, iškart po ligos, startavo varžybose Romoje (50 m distancijoje), tad į olimpinį Paryžių atvyko praktiškai be varžybinės patirties šį sezoną.