Julija Jefimova sugrįžo į Rusiją iš JAV, kur gyvena ir treniruojasi jau daug metų.
Trijų olimpinių medalių laimėtoja ir 6 kartus pasaulio čempionė šoko į vandenį Kazanėje per Rusijos plaukimo pirmenybes.
Pirmuoju startu ji laimėjo 50 m krūtine rungtį, bet paskui sekė netikėta nesėkmė.
100 metrų krūtine finale J.Jefimova nusileido Jevgenijai Čikunovai.
„Galima jau į pensiją eiti”
16-metė Rusijos plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 6,06 sek.
J.Jefimova finišavo antra, atsilikusi nežymiai, per 0.16 sek. Prieš kelias dienas 29-ąjį gimtadienį minėjusi tituluota plaukikė rungtį nuplaukė per 1 min. 6,22 sek.
Rezultatas per porą sekundžių prastesnis nei pasaulio rekordas, priklausantis amerikietei Lilly King.
Tačiau J.Jefimova turėjo pasiteisinimų.
„Niekam apie tai nesakiau, bet nebuvau tikra dėl savo savijautos, galvojau, kad šiame čempionate man gali nieko nepavykti, – po varžybų kalbėjo J.Jefimova. – Todėl ir važiuoti čia nesinorėjo.
Tačiau akys bijo, rankos – veikia. Jei per porą mėnesių pasiekiau tokių rezultatų, tai dar po poros mėnesių būsiu pasirengusi varžytis visai kitu lygiu.
Dabar truputį trūko distancijos pabaigoje, trūko startų, pasimečiau kaip reikia plaukti.
Amerikoje ilgai viskas buvo uždaryta, pradėjau plaukti nuo sausio. Ten iki šiol dauguma baseinų nedirba. Svarbiausia, kad įveikiau atranką. Jau esu tiek daug kartų pralaimėjusi Rusijos čempionate, kad tai manęs nestebina. Tai – nieko nereiškia. Bet rezultatą reikia gerinti, be abejo. Reikia ruoštis Tokijui.
Kaip vertinu Čikunovą? Puikiai, kad yra tokia konkurencija, ji stiebiasi. Žvelgiant į ją ir dėl komandos ramiau. Galima jau į pensiją eiti. Yra pamaina, ir ji yra gera, tai mane džiugina. Tikiuosi, kad ji taps antrąja Jefimova. O gal ir dar daugiau.
Ar pamenu save 16-os metų? Pamenu, bet aš buvau visai kitokia nei Jevgenija. Aš buvau truputį smulkesnė, gal net sakyčiau visiškai smulki.”
J.Čikunova po finišo parodė J.Jefimovai pergalės ženklą – V raidę.
Patyrusi plaukikė pernelyg nesureagavo. „Aš net nemačiau, man buvo tas pats“, – teigė J.Jefimova.
Sutinka, kad Čaikovskis skambėtų vietoj Rusijos himno
Dėl valstybiniu lygiu vykdytos dopingo sistemos Rusijos sportininkai negalės išgirsti savo šalies himno per Tokijo olimpines žaidynes.
Viena labiausiai tituluotų Rusijos plaukikių, tris olimpinius medalius Londono ir Rio de Žaneiro žaidynes jau iškovojusi Julija Jefimova pritarė naujai idėjai.
Ji mano, kad Rusijos atletams nėra kito pasirinkimo, kaip klausytis Piotro Čaikovskio muzikos.
„Manau, kad mums nėra kito pasirinkimo“, – Rusijos naujienų agentūrai TASS sakė J.Jefimova.
Kad rusai sportininkai būtų apdovanojami skambant P.Čaikovskio „Koncertas fortepijonui Nr.1“, pasiūlė Rusijos olimpinis komitetas.
Tarptautinis olimpinis komitetas dar nėra atsakęs, ar leistų žymiojo Rusijos kompozitoriaus kūrinį tuo atveju, jei rusų sportininkai laimėtų olimpinius aukso medalius.
Tikisi, kad nebebus nušvilpta
Bet kuriuo atveju, J.Jefimova intensyviai rengiasi startams Tokijuje.
Per karjerą ji yra dusyk įsipainiojusi į dopingo istorijas, kai sykį buvo diskvalifikuota, o prieš Rio de Ženeiro olimpines žaidynes tik paskutiniu momentu gavo leidimą varžytis, nors jos organizme tais metais rasta meldoniumo.
Dėl to Brazilijoje žaidynėse sirgaliai švilpimu sutiko garsiąją plaukikę, kurią kritikavo ir varžovės amerikietės plaukikės.
„Nemanau, kad tai pasikartos. Galbūt truputį ir bus, bet, tikiuosi, kad ne taip, kaip 2016-aisiais“, – vylėsi J.Jefimova, Rio de Žaneire laimėjusi du sidabro medalius 100 ir 200 m krūtine.
J.Jefimova taip pat yra laimėjusi bronzos medalį 200 m krūtine Londono žaidynėse, o pasaulio pirmenybėse yra iškovojusi 6 aukso medalius.
Pastarajame planetos čempionate 2019 metais rusė laimėjo auksą, sidabrą ir bronzą.