2016 06 24 /20:13

Rūta Meilutytė ir Giedrius Titenis triumfavo plaukimo turnyre Romoje

Geriausia Lietuvos plaukikai Rūta Meilutytė ir Giedrius Titenis „Sette Colli“ plaukimo varžybose Romoje užtikrintai laimėjo 100 metrų krūtine rungties finalus ir iškovojo aukso medalius.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

100 metrų atstumą R.Meilutytė įveikė per 1 minutę 6,15 sek. ir lygiai viena sekunde aplenkė sidabrą iškovojusią italę Arianna Castiglioni (1:07.15). Bronza atiteko Japonijos atstovei Kanako Wanabe (1:07.35).

R.Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 1:04,35 min.

Romoje R.Meilutytė taip pat pasirodė 50 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje. Lietuvė distanciją įveikė per 26,15 sek. ir užėmusi 27 vietą į finalą nepateko.

Birželio 11-ąją varžybose Barselonoje R.Meilutytė perpus trumpesnėje distancijoje užfiksavo geriausią pasaulio sezono rezultatą.

Iškart po R.Meilutytės į baseiną analogiškoje vyrų rungtyje šoko ir G.Titenis, kuris irgi laimėjo auksą.

Lietuvis 100 metrų nuplaukė per 59,63 sek., pasiekdamas šio turnyro rekordą.

G.Titeniui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 58,96 sek.

Antras finale buvo italas Lorenzo Antonelli (1:00.77), trečias – vokietis Christianas vom Lehnas (1:00.87).