Tačiau viskas yra kitaip pastaraisiais mėnesiais.
Septynerius metus R.Meilutytę treniravusį Johną Ruddą pakeitęs 32 metų P.Andrijauskas nevengia eksperimentuoti ir dalį naujovių išbando šią savaitę Lietuvos plaukimo čempionate Kaune.
Ten R.Meilutytė pirmą kartą per karjerą plaukia net šešiose rungtyse.
Ketvirtadienį ji laimėjo dvi rungtis plaukdama 50 m krūtine ir laisvuoju stiliumi. Penktadienį Rūta pridėjo dar du čempionės titulus, finišavusi pirma 100 m tais pačiais būdais.
Šeštadienį R.Meilutytė varžosi 200 m laisvuoju stiliumi ir 50 m nugara.
„Pastaruoju metu ji treniravosi ir kitais plaukimo būdais, – sakė P.Andrijauskas. – Šie metai bendrai turėtų būti lengvesni Rūtai, todėl mes neakcentuojame plaukimo krūtine. Daugiau laiko buvo skirta plaukimui nugara, peteliške ir laisvuoju stiliumi. Norime pasižiūrėti, kaip jai sekasi plaukti kitais būdais ir tuo pačiu pailsėti nuo plaukimo krūtine.
Šiuo būdu jai dar reikės plaukti Tokijo olimpinėse žaidynėse ir pasaulio pirmenybėse. Dabar ji turėtų gauti kuo daugiau malonumo iš varžybų, o ne tenkintis viena ar dvejomis rungtimis ir vienu plaukimo stiliumi“.
„Girstučio“ baseine R.Meilutytė daro tai, kuo garsi yra Vengrijos plaukikė Katinka Hosszu.
27 metų vengrė įprastai renkasi dar daugiau rungčių per kelias dienas trunkančias varžybas ir dar dažniau atsiduria panašiose situacijose kaip R.Meilutytė ketvirtadienį, kai du jos startus skyrė vos penkių minučių atkarpa.
Po nesėkmės pernai olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire, kur lietuvė buvo septinta, atėjo permainos.
Taip buvo ir K.Hosszu, kuri skynė prizus įvairiose varžybose, bet ilgai netikėtai nelaimėjo nė vieno medalio 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse. Po jų K.Hosszu atsisakė amerikiečio Dave'o Salo paslaugų, perėjo pas trenerį ir vyrą Shane'ą Tusupą ir pradėjo rinktis beprotiškus krūvius varžybose.
2012 metais Pekine vengrė plaukė 200 m, 400 m, 800 m laisvuoju stiliumi, 200 m nugara, 200 m peteliške, taip pat 100 m, 200 m ir 400 m kompleksiniu plaukimu. Beveik visose rungtyse reikėjo plaukti ir atrankoje, ir finale, bet per dvi dienas K.Hosszu iškovojo penkis medalius.
Kai vietos žiniasklaida paklausė, ar ji padaryta iš plieno, visi pasičiupo pravardę Geležinė Ledi (Iron Lady), kuri ir patiko ir pačiai plaukikei – dabar jos prekės ženklo rūbus puošia būtent toks užrašas.
Vengrijos plaukikės ir jos trenerio Sh.Tusupo logika buvo paprasta – mažiau treniruotis, daugiau varžytis. Be to, startuodama daug kartų per dieną sportininkė tapo atsparesnė įtampai.
Po permainų į K.Hosszu kolekciją ėmė plaukti medaliai, rekordai, titulai ir pinigai – ji buvo pripažinta geriausia 2013, 2014 ir 2016 metų Europos plaukike, o Rio de Žaneire laimėjo tris aukso ir vieną sidabro medalį.
2014 m. K.Hosszu tapo pirmąja moterimi plaukimo istorijoje, per metus komercinėse varžybose uždirbusia milijoną dolerių.
R.Meilutytės varžybų grafikas irgi tampa aktyvesnis. Galbūt ji seka Geležinės Ledi keliu?
„Mūsų taktika kažkuo panaši, bet nevisiškai, – sakė P.Andrijauskas. – Rūta yra trumpų nuotolių plaukikė, Katinka – vidutinių ir ilgų.
Katinka daug distancijų plaukia todėl, kad varžybos jai taptų treniruotėmis. Mums svarbesnis tikslas plaukiant šešiose rungtyse – pasimėgauti varžybomis ir pailsėti nuo plaukimo krūtine“.
R.Meilutytės rezultatai Kaune nėra nei prasti, nei stulbinantys - savo pagrindinę rungtį 100 m krūtine ji įveikė per 1 min. 7,47 sek.
Bet minutės ir sekundės protokole P.Andrijauskui šiuo metu nėra labai svarbios.
„Per pastarąsias keturias savaites Rūta nuveikė labai didelių darbų. Krūviai buvo dideli, tik pirmadienį grįžome iš stovyklos Turkijoje. Dabar ji tikrai nėra geros varžybinės formos ir gerų rezultatų tikėtis negalima“, – sakė treneris.
Rengiantis svarbiausiems startams plaukikai įprastai keliauja per taip vadinamą 2-3 savaičių atlydį, kai po didelių krūviu atletui leidžiama pailsėti, kad šis įplauktų į varžybas sportinės formos pike.
Rūtos „atlydis“ iki čempionato Kaune truko tik tris dienas.
Todėl P.Andrijauskui įdomu išvysti Rūtą plaukiant nuovargio fone. „200 m laisvuoju stiliumi man bus įdomiausia, nors nesitikiu jokių išskirtinių rezultatų, – sakė treneris. – Tai bus trečia čempionato diena, per kurią ir taip pavargusi Rūta atrodys dar labiau pavargusi“.
Treneris mano, kad R.Meilutytė greitesnė turėtų būti balandžio 8-11 dienomis Švedijoje, kur vyks komercinės „Open Stockholm“ varžybos. Svarbiausiu sezono taikiniu liks pasaulio čempionatas Budapešte liepos mėnesį.