2021 12 16 /19:12

Į baseiną grįžusios R.Meilutytės kraityje – Lietuvos čempionato auksas ir sidabras

Po trejų metų pertraukos į baseiną sugrįžusi Rūta Meilutytė jau pirmosiose savo varžybose suspindo auksu. 24-erių olimpinė čempionė nugalėjo Klaipėdoje vykstančio atvirojo Lietuvos čempionato 100 m krūtine plaukimo finalinėse varžybose. Tuo tarpu 50 m peteliške rungtyje lietuvė liko antra.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Algirdo Kubaičio / 15min nuotr.

Ketvirtadienio rytą R.Meilutytė sugrįžo į baseiną ir iškart laimėjo atrankos plaukimą 100 metrų krūtine rungtyje. Ji distanciją įveikė per 1:07,53 min. ir beveik keturiomis sekundėmis buvo greitesnė už artimiausią varžovę.

Bendroje įskaitoje 24-erių olimpinė čempionė taip pat buvo pirma ir artimiausią varžovę lenkė net 3,09 sek.

Nepaliko Rūta varžovėms šansų ir finale, distanciją įveikusi per 1:05,23 min. ir lengvai laimėjusi aukso medalį.

Algirdo Kubaičio / 15min nuotr./Rūta Meilutytė

Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (1:08.64), bronza – Karilei Ališauskaitei (1:10.23).

R.Meilutytei priklauso ir šios rungties pasaulio rekordas – 1:02,36 min. Šį laiką lietuvė užfiksavo dar 2013-aisiais.

Praėjus pusvalandžiui Rūta startavo ir 50 m peteliške finaliniame plaukime.

Didžiąją dalį distancijos pirmavusi, galiausiai ji nusileido estei Alinai Vedehhovai, kuri ją pranoko ir atrankiniuose plaukimuose.

R.Meilutytė distanciją įveikė per 26,69 sek. ir tik 0,07 sek. atsiliko nuo asmeninio ir Lietuvos rekordo. Estijos plaukikė laimėjo auksą su 26,53 sek. rezultatu.

R.Meilutytė Klaipėdoje dar startuos 50 metrų krūtine rungtyje, jėgas išbandys ir 50 metrų laisvuoju stiliumi plaukime.

Į baseiną 2012 m. Londono olimpinė čempionė oficialiose varžybose šoko pirmą kartą nuo 2018 m. gruodžio. Pastaruoju metu R.Meilutytė buvo pristabdžiusi karjerą, o tik šiemet baigėsi ir jai skirta dvejų metų diskvalifikacija už dopingo taisyklių pažeidimą.

Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas truks tris dienas, jame varžysis per 280 sportininkų iš 25 plaukimo klubų.

Tiesa, Klaipėdoje nesivaržo penki Lietuvos nacionalinės rinktinės nariai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Kotryna Teterevkova, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius. Jie šiuo metu dalyvauja Abu Dabyje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate.