Turime ne tik Rūtą Meilutytę – sprinteris Simonas Bilis iškovojo pasaulio čempionato bronzą!

Iš Panevėžio kilęs 23 metų Simonas Bilis laimėjo pirmąjį aukščiausio lygio apdovanojimą per savo karjerą – pasaulio plaukimo pirmenybėse 25 metrų baseine Kanadoje lietuvis užėmė trečiąją vietą 50 metrų laisvuoju stiliumi finale.
Simonas Bilis iškovojo bronzą
Simonas Bilis iškovojo bronzą / „Scanpix“/AP nuotr.

Iki šiol planetos pirmenybėse trumpajame baseine Lietuvai medalius raškydavo tik Rūta Meilutytė, bet šeštadienio ankstyvą rytą Vindsore (Kanada) mūsų šalies laiku sužibo kitas plaukikas.

Prestižinės 50 m laisvuoju stiliumi rungties finale S.Bilis iškovojo bronzą, distanciją įveikęs per 21,23 sek.

Auksą kiek netikėtai iškovojo Nyderlandų plaukikas Jesse Putsas (21,1 sek.). Sidabras atiteko rungties favoritui rusui Vladimirui Morozovui (21,14 sek.), kuris buvo greičiausias pusfinalyje.

Šioje rungtyje pasaulio čempionate startavo 137 plaukikai.

Atrankos varžybose ketvirtadienį S.Bilis pagerino net 22 metus gyvavusį Raimondo Mažuolio rekordą, kai 50 m laisvuoju stiliumi įveikė per 21,43 sek.

Pusfinalyje S.Bilis dar kartą pagerino rekordą, nulėkęs per 21,15 sek. ir antru rezultatu įskriejęs į finalą.

Prieš pat jį lietuvis žalia kepurėle atrodė pastebimai susijaudinęs. Jo startas nebuvo pats greičiausias, S.Bilis plaukė 0,08 sek. lėčiau nei pusfinalyje, tačiau sugebėjo išplėšti bronzą sprinto rungtyje, kurioje tiek daug lemia šimtosios sekundės dalys.

Alfredo Pliadžio nuotr./Simonas Bilis

S.Bilis treniruojasi ir studijuoja Šiaurės Karolinos (JAV) universitete.

2016-2017 m. yra paskutinieji studijų metai 196 cm ūgio panevėžiečiui, kurio specialybė yra mokslinės technologijos.

Į plaukimo elitą S.Bilis įsiveržė pastaraisiais metais. Pernai pasaulio čempionate 50 metrų laisvuoju stiliumi jis nepateko į pusfinalį, nes buvo 20-as.

Šiais metais Europos pirmenybėse buvo devintas, o Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse jo startai buvo labai skirtingi – 100 m distancijoje S.Bilis tebuvo 30-as, bet sugebėjo nusimesti įtampą ir puikiai pasirodė 50 m rungtyje, kur pateko į finalą ir užėmė aštuntąją vietą.

Šiose pasaulio pirmenybėse Vindsore po 50 m finalo S.Bilis neturės daug laiko ilsėtis – šeštadienį jis varžysis ir dukart ilgesnės distancijos laisvuoju stiliumi atrankos varžybose.

LPF nuotr./Rūta Meilutytė

Iki šiol iš 12 iki šiol vykusių pasaulio čempionatų trumpajame baseine mūsų šalis buvo laimėjusi 3 aukso ir 2 sidabro medalius. Visus medalius buvo iškovojusi R.Meilutytė, kuri čempionate Kanadoje nesivaržo.

2016 metų čempionate startuos gausiausia Lietuvos plaukikų komanda per visą istoriją – 8 plaukikai.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį taip pat plaukė ir Mindaugas Sadauskas. Jis 50 m peteliške rungties pusfinalyje pagerino Lietuvos rekordą, nuotolį įveikęs per 22,87 sek., ir užėmė 11 vietą.