„Malačius“, – tyliai per petį A.Šidlauskui trinktelėjo pro šalį praėjęs Giedrius Titenis.
Šis 29 metų anykštėnas parvežė į Lietuvą net tris medalius iš 2014 metų Europos čempionato Berlyne, bet šįkart žemyno pirmenybėse Glazge, regis, atėjo aštuoneriais metais jaunesnio panevėžiečio laikas.
A.Šidlauskas įveikė savo komandos draugą per pirmąjį 100 m krūtine pusfinalį ir pateko į šeštadienį vyksiantį finalą šeštuoju rezultatu – 59,76 sek. G.Titenis šįsyk plaukė per 1 min. 0,27 sek. ir į finalo aštuntuką nepateko.
G.Šidlausko iki šiol aukščiausias pasiekimas buvo 2017 metų pasaulio čempionato šeštoji vieta. 21 metų plaukikas turi ambicijų užkopti aukščiau Europos pirmenybėse, juo labiau, kad pusfinalyje išsiskyrė tik pasaulio rekordininkas Adamas Peaty (58,04 sek.).
Kiti varžovai yra iš šios planetos ir įveikiami talentingam lietuviui, jei jis priartės prie savo asmeninio rekordo.
– Andriau, kaip vertinate savo rezultatą? – 15min paklausė A.Šidlausko, šiam dar tebelaukiant antojo pusfinalio rezultatų.
– Palyginti visai neblogai. Vandenyje jaučiausi visai gerai, tikėjausi patekti į finalą. Taip pat tikiuosi, kad finale pavyks pasiekti dar geresnį rezultatą.
Pernai plaukiau per 59,12 sek., tai turiu pusės sekundės rezervą. Kodėl gi ne?
– Ar esate patenkintas pasirengimu ir sportine forma?
– Pastarosiomis dienomis jaučiuosi labai gerai. Pagavau savo techniką, gerai jaučiuosi vandenyje. Manyčiau, kad esu gerai pasirengęs šiam čempionatui.
– Ką jums reiškia plaukimas kartu su Giedriumi Titeniu? Ryte per atranką jūsų laikas net buvo lygus.
– Iš vienos smagu pakonkuruoti, iš kitos – vienas kitą labai palaikome. Abiems nori kuo geresnį rezultatą pasiekti. Tačiau nemanau, kad tai didelė įtaka asmeniniams rezultatams.
– Lietuvos rinktinei šiame čempionate atstovauja net keturi krūtine plaukiantys atletai. Kokie jūsų įspūdžiai apie jauniausią jų – Kotryną Teterevkovą, kuri šeštadienį startuos su Rūta Meilutyte?
– Man labai patinka. Neseniai vyko Europos jaunimo pirmenybės ir visi nustebome, kad ji tapo čempione. Tai turėtų suteikti jai motyvacijos. Atrodo, kad ji yra tikrai perspektyvi ir pasieks aukštumų ateityje. Tikrai gali ateityje pakeisti R.Meilutytę. Labai perspektyvus vaikas.
Nesu moterų plaukimo specialistas, bet jos slinkimas vandeniu atrodo labai geras. Ateityje vis garsiau pasireikš.
– Ar tai, kad Rūta Meilutytė pasiekė Lietuvos rekordą, plaukdama laisvuoju stiliumi, gali sustiprinti viltį, kad jos sportinė forma yra gera ir ji turėtų gerai pasirodyti 100 m krūtine plaukime?
– Manau, kad tikrai geros. Jaučiu, kad šeštadienį abi jos gerai pasirodys varžybose.
– O jūs pats, nurungęs G.Titenį 100 m krūtine lenktynėse, taip iškovojote sau vietą ir kombinuotos estafetės komandoje?
– Manau, kad taip. Buvome taip sutarę – kuris parodys geresnį rezultatą, tas ir startuos estafetėje. Tad turbūt plauksiu aš.
Estafetė yra didelė motyvacija. Kai jauti komandą, kyla dar didesnis noras kuo greičiau paliesti sienelę. Kovoji ne dėl savęs, o dėl komandos – todėl ir rezultatai dažnai būna geresni.
– Jums tai tarsi antrosios Europos žaidynės. 2015 metais Azerbaidžane per Europos žaidynes (jas organizavo Europos olimpiniai komitetai), plaukėte tarp jaunimo ir laimėjote aukso ir sidabro medalius. Šįkart vėl vyksta Europos čempionatai, kai Glazge varžosi ne tik plaukikai. Nors renginių autoriai yra skirtingi, ar labai skiriasi organizacija?
– Baku plaukime varžėsi jaunimas. Čia yra kitaip, viskas geru lygi, gal tik maitinimas viešbutyje ne itin.
– Nemėgstate britiško maisto?
– Tiesiog jis netinka sportininkams. Visa kita yra gerai.