Pirmajame 100 m krūtine pusfinalyje plaukęs 26-erių metų anykštėnas distanciją įveikė per 58.96 sek ir nusileido tik Pietų Afrikos atstovui Cameronui Van der Burghui (58.49). Antrajame pusfinalyje abu juos pralenkė tik čempionatų rekordą užfiksavęs britas Adamas Peaty (58.18).
„Džiugiuosi, kad čempionatas prasidėjo puikiai, – sunkiai gaudydamas kvapą ir stebėdamas antrą pusfinalį 15min.lt kalbėjo plaukikas. – Tikiuosi, kad rytoj taip pat bus sėkmingai diena, o kuo viskas baigsis, pažiūrėsime. Laukia finalas, o ten gali atsitikti visko.“
Prieš išvykdamas į planetos čempionatą Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vatkaitis mūsų portalui sakė, jog tikisi, kad Giedrius plauks pusfinalyje. „Slapčia tikiuosi, kad tas rezultatas bus gal kiek geresnis“, – prasitarė vienas LPF vadovų.
Sportininkui pavyko pateisinti šiuos lūkesčius su kaupu. Atrankoje G.Titenis distanciją įveikė per 59.84, o pusfinalyje – vos ne sekunde greičiau.
Prieš dvejus metus Barselonoje vykusiose pirmenybėse lietuvis finišavo dvyliktas (1:00.14 ). Net ir šoktelėjęs vienu laipteliu aukščiau G.Titenis sustoti nenorėjo ir su viltimi žvelgė į pirmadienio vakarą vyksiantį finalą.
„Apetitas kyla bevalgant. Stengsiuos iš visų jėgų ir labai tikiuosi, kad rezultatas bus lygiai toks pat džiuginantis kaip ir pirmąją varžybų dieną“, – kalbėjo plaukikas.
Apetitas kyla bevalgant. Stengsiuos iš visų jėgų ir labai tikiuosi, kad rezultatas bus lygiai toks pat džiuginantis kaip ir pirmąją varžybų dieną.
Paklaustas apie čempionato organizatorių sprendimą, pirmą kartą pasaulio čempionatą organizuoti stadione, lietuvis neturėjo priekaištų ir teigė, kad nuotaikas dar labiau pagerintų palankesnis oras.
„Visa organizacija patinka, o ir dėl pačio čempionato stadione nėra ko skųstis. Gaila tik, kad oras prastokas. Jei ne lietus, viskas būtų gerai“, – kalbėjo anykštėnas.
Už G.Titenio nugaros likęs ir ketvirtą vietą užėmęs kazachas Dmitrijus Balandinas atsiliko kone puse sekundės – 59.39 sek.
Jei pirmadienį G.Titeniui pavyktų užlipti ant prizininkų pakylos, tai nebūtų jo pirmas medalis planetos čempionatuose. 2009 metais Romoje sportininkas iškovojo bronzą plaukdamas dvigubai ilgesnį nuotolį.