Nors ir jame Danas buvo vienas rinktinės lyderių, sportininko trenerė Ina Paipalienė tikėjosi dar daugiau.
Kad D.Rapšį galima priskirti pasaulio plaukimo elitui, parodė sportininko mėgstama 200 metrų nugara rungtis. Joje panevėžietis prasibrovė į pasaulio čempionato finalą ir liko aštuntas.
Savo universalumą Budapešte Danas pademonstravo ir plaukdamas šį nuotolį laisvu stiliumi. Šioje rungtyje iki finalo taip pat pritrūko labai nedaug – 10 vieta.
Tačiau tuomet plaukikas nuskrido į Taipėjuje vykusią Universiadą ir iš ten parsivežė beveik viską, kas tik įmanoma, auksinėmis raidėmis įrašydamas savo pavardę į Lietuvos studentų sporto metraščius.
200 metrų nugara | 12.13 |
200 metrų laisvu stiliumi | 12.14 |
100 metrų laisvu stiliumi | 12.16 |
200 metrų peteliške | 12.17 |
Estafetė 4x50 metrų kompleksiniu stiliumi | 12.17 |
D.Rapšys aukso medalius iškovojo plaukdamas 200 metrų laisvu stiliumi ir nugara bei laimėjo bronzą 100 metrų nugara rungtyje.
Kopenhagoje lietuvis vėl taikysis į aukščiausios prabos apdovanojimus, nors apie konkrečius uždavinius ir vietas nei jis, nei trenerė Ina Paipalienė nekalba.
„Forma tikrai yra nebloga, svarbiausia, kad nesergu ir nejaučiu jokių skausmų ar traumų. Tai yra svarbiausia. O visa kita – kaip pasiruošėme, tą ir turėsime“, – geros nuotaikos prieš startus Danijos sostinėje nestokojo daugiausia Lietuvos rekordų savo kolekcijoje turintis šalies plaukikas.
– Šie metai – geriausi jūsų karjeroje. Sutinkate su tuo? – 15min pradėjo pokalbį su sportininku.
– Sezonas tikrai buvo labai geras. Užteko laiko tiek pailsėti, tiek dalyvauti varžybose. Po praėjusių metų visi buvome išsekę, pavargę nuo plaukimo. Džiaugiuosi, jog trenerė davė laiko tiek atsipūsti, tiek vėl iš naujo pamilti plaukimą.
Tai yra trenerės Inos darbo įvertinimas, o mes sportininkai darome tik tai, kas mums sakoma ir iš mūsų reikalaujama.
– Kopenhagoje turite konkrečių uždavinių ar visus akcentus dedate į kitus metus ir startus ilgajame baseine?
– Treneriams yra kur kas svarbesni kiti metai ir rezultatai olimpiniame baseine. Pirmenybės trumpuose – labiau patiems sportininkams. „Trumpame“ vandenyje plaukti smagiau.
– Jums pačiam trumpame baseine plaukti irgi maloniau?
– Vienareikšmiškai. Plaukti jame tikrai maloniau. Daugiau posūkių, mažiau paties plaukimo (šypsosi).
– Per penkias čempionato dienas ketinate startuoti net keturiose rungtyse. Ar jėgų užteks?
– Tikiuosi, jog užteks. Turi užtekti. Juolab kad turėjau panašios patirties Universiadoje. Joje teko plaukti visas septynias varžybų dienas ir sekėsi tikrai neblogai. Dabar atranka vyksta rytais, o pusfinaliai ir finalai – tos pačios dienos vakarais. Bet jaučiu, jog viskas bus gerai.
– Į kurią rungtį dedate daugiausia vilčių?
– Manau, kad 200 metrų laisvu stiliumi. Joje turėčiau gerai pasirodyti. Taip pat mano įprasta 200 metrų nugara rungtis. 100 metrų laisvu stiliumi bus daugiau eksperimentas, pasižiūrėjimas, ką galima padaryti. Paskutinis startas 200 metrų peteliške – išvis svarbiausia išplaukti (juokiasi).
– Aukštus rezultatus demonstravote jau metų pradžioje. Kaip pavyko išlaikyti tokią formą iki pat metų pabaigos be didesnių nuopuolių?
– Čia jau visi nuopelnai turėtų tekti trenerei Tai ji sudėliojo visus krūvius, visus atleidimus. Tai yra trenerės Inos darbo įvertinimas, o mes sportininkai darome tik tai, kas mums sakoma ir iš mūsų reikalaujama. Labai svarbu, jog šiemet pavyko išvengti traumų, nesirgau. Tokios problemos ankstesniais metais vis pakišdavo koją.
– Į Kopenhagą leidotės tiesiai iš Ispanijos aukštikalnių. Tokia patirtis pirmą kartą karjeroje...
– Panašios patirties jau kartą esame turėję, bet tuomet nusileidę iš aukštikalnių dar turėjome šiokį tokį atleidimą (sumažinti krūviai). Žiūrėsime, kaip čia viskas bus (šypsosi).