Specialiosios žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.
Lietuvos sportininkai žingsniavo pasipuošę žalia apranga ir su Lietuvos vardu pažymėtais šalikais. Nors dauguma mūsų atletų yra debiutantai, uteniškiai Rūta Tuskenytė ir Aurimas Jasiulionis šį jausmą jau puikiai pažįsta – jiems tai jau trečiosios žaidynės.
Plaukimo trenerė Asta Misiūnaitė liko sužavėta atidarymo ceremonija: „Tai buvo šilta ir džiugi dvasinė atmosfera net ir lyjant lietui. Nepaprastai įkvepianti buvo Timothy Shriverio kalba. Jis buvo be specialios aprangos ir lydėsi kartu su mumis. Specialioji olimpiada nebijo lietaus.“
Specialiųjų žaidynių vadovas Timothy Shriver yra žaidynių įkūrėjos Eunice Kennedy Shriver sūnus.
„Turime nugalėti. Neturi būti vietos neapykantai ir diskriminacijai. Mes tikime ir mes atnešime tikėjimą kitiems“, – pakiliai kalbėjo T.Shriver.
Lietuvius taip pat pradžiugino olimpinė ugnis, kuri buvo atgabenta būrio slidininkų nuo kalno viršūnės iki stadiono.
Su Pietų Afrikos komanda parade žengė ir Monako princesė Charlene. Monako princo žmona kaip plaukikė yra atstovavusi Pietų Afrikai olimpinėse žaidynėse.
Atidarymo ceremonijoje buvo surengti įspūdingi atlikėjų Jasono Mrazo ir Grace VanderWall pasirodymas. Helene Fischer atliko oficialių žaidynių himną „Fighter“.
Specialiosios žaidynės
Žaidynėse dalyvauja 107 valstybių sportininkai, kurie varžosi devynių sporto šakų varžybose.
Lietuviai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų. Nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvaus ketvirtą kartą, salės ritulio žaidėjams tai bus debiutas.
Visą mūsų šalies delegaciją sudaro 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.
Lietuviai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų.
Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele 2015 metais grįžo laimėję net 17 medalių, iš jų 9 aukso.
Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.
2013 m. žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje lietuviai iškovojo 13 medalių, iš jų 8 aukso.
Šį pasiekimą pakartoti bus nelengva. Didžiausios medalių viltys siejamos su mūsų slidininkais, kurie treniruojasi Utenos daugiafunkciame centre.
Specialiosios vasaros ir žiemos olimpiados apima 32 skirtingas sporto šakas, judėjime dalyvauja daugiau nei 4,2 mln. atletų 170 šalyse. Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.
Kaip ir olimpinės žaidynės, taip ir Specialioji olimpiada vyksta žiemą ir vasarą. Tiek vasaros, tiek žiemos Specialioji olimpiada vyksta kas ketverius metus.