Biatlono karalius J.T.Boe dovanojo rekordinį aukso medalį Norvegijai

Keturis sykius šaudykloje prašovęs Johannesas Thingnesas Boe suko keturis baudos ratus, tačiau jo greitis ant slidžių buvo tiesiog neprilygstamas.
Johannesas Thingnesas Boe bučiavo slides po finišo
Johannesas Thingnesas Boe bučiavo slides po finišo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

28-erių norvegas laimėjo ir paskutinę biatlono rungtį Pekine – prestižines 15 km bendro starto lenktynes.

J.T.Boe tai jau penktasis medalis šiose olimpinėse žaidynėse. Keturi iš jų – aukso. Norvegas triumfavo mišrioje ir vyrų estafetėse, nugalėjo 10 km sprinte bei 15 km bendro starto rungtyje ir tik 20 km asmeninėse lenktynėse pelnė bronzą.

J.T.Boe iškovotas medalis tapo rekordiniu Norvegijai. Iki šiol jokia šalis per visą žiemos olimpiadų istoriją nebuvo laimėjusi 15 aukso medalių.

Už šių laikų biatlono karaliaus J.T.Boe nugaros finišavo dukart mažiau klaidų šaudykloje (2) padaręs, bet vis tiek 40,3 sek. atsilikęs, švedas Martinas Ponsiluoma.

Bronza džiaugėsi dar vienam norvegas Vetle Sjaastadas Christiansenas (+1 min. 12,5 sek., 3 baudos ratai).

J.T.Boe per savo karjerą jau yra laimėjęs 8 olimpinius medalius (5 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).

Tituluočiausiu visų laikų biatlonininku išlieka legendinis norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas – 13 medalių (8 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos), tačiau net ir jam vienose žaidynėse nėra pavykę laimėti 5 apdovanojimų.