Rusijos kerlingo žaidėjai laimėjo bronzą olimpinių žaidynių mišrių porų kerlingo varžybose, bet neteko apdovanojimų, kai žaidynių Pjongčange metu A.Krušelnickio organizme rasta meldoniumo.
Interviu Rusijos sporto dienraščiui „Sport-express“ kerlingo žaidėjas ir jo žmona A.Bryzgalova teigė iki šiol nesuprantantys, kaip vaistas, skirtas širdies sutrikimų turintiems vyresnio amžiaus žmonėms, pateko į 25 metų sportininko organizmą.
Daktaras duoda vitaminus – na, tegu duoda. Kas ten? Man nerūpėjo.
A.Krušelnickis tvirtino, jog meldoniumą naudoti baigė likus mėnesiui iki 2016 metų – nuo tada šie Latvijos farmacininko išrasti vaistai draudžiami sportininkams.
„Visa tai ėjo nuo Sovietų Sąjungos. Visi vartojo lyg vitaminus. Grubiai tariant, tabletė su kreida. Eilinis kursas širdžiai palaikyti, – apie meldoniumą kalbėjo kerlingo žaidėjas. – Aš net nežinojau, kad geriu meldoniumą 2015 metais. Tais metais atėjau į rinktinę, gėriau mėnesį ar du daugiausiai. Daktaras duoda vitaminus – na, tegu duoda. Kas ten? Man nerūpėjo“.
Rusijos kerlingo federacijos vadovai dar žaidynių metu kėlė įvairias sąmokslo teorijas. Vieni rėkė apie provokacijas, kiti pynė įtarimus kitiems Rusijos kerlingo žaidėjams, kurie buvo kandidatai į olimpinę rinktinę ir esą galėjo kenkti tautiečiui.
A.Krušelnickis teigė, jog pats to niekada nesakė ir netiki, kaip ir netiki kitomis fantastinėmis versijomis – neva žaidynės atletams vertėjavęs korėjietis ar buvusi atleto mergina galėjo paslapčia įberti dopingo.
Viena iš meldoniumo savybių palengvinti pagirias, bet A.Krušelnickis teigė, kad pastaruosius pustrečių metų nė karto nebuvo padauginęs alkoholio, nes rengėsi žaidynėms.
„Versijų tūkstančiai. Bet kuri iš jų tiksli – tai ne mūsų darbas nustatyti“, – sakė A.Krušelnickis.
Per žaidynes jis nekalbėjo viešai, nes pakluso vienam iš federacijos vadovų, kuris liepė išsijungti telefoną.
Nieko ypatinga – ištraukė medalį ir padėjo į seifą
Vengdama dėmesio sutuoktinių pora persikėlė iš olimpinio kaimelio į viešbutį, bet prieš tai turėjo atiduoti medalį.
„Jį atėmė išvažiavimo iš olimpinio kaimelio dieną. Tuo pat metu, kai atidavėme akreditaciją. Nieko ypatinga – ištraukė medalį ir padėjo į seifą“, – sakė A.Krušelnickis.
Bronza jau atiduota Norvegijos kerlingo duetui, kurie aštriai pasisakė apie varžovus, sukčiavimo būdu atėmusius galimybę užlipti ant prizininkų pakylos Pjongčange.
Dėl dopingo atvejo kerlingo pora nebuvo pakviesta į olimpiečių pagerbimą Kremliuje praėjusį savaitgalį.
Kol kas nežinia kuriam laikui A.Krušelnickis bus diskvalifikuotas. Realu, kad tai gali būti tik dvejų metų bausmė, nes kerlingo žaidėjas nekėlė bangų ir nesipriešino skundais ar kitais oficialiais raštais.
Meldoniumo kaina buvo didelė, nes kerlingo žaidėjai neteko valstybės premijų ir automobilių, skirtų žaidynių prizininkams. Be to, ir finansinė parama artimiausius metus nebus aiški.
Kerlingo žaidėjai ir taip nebuvo gausiai apmokami, nors komerciniuose turnyruose, pavyzdžiui, Šveicarijoje ar Sočyje, galima uždirbti 3,5 tūkst. eurų.
Už pergalę pasaulio čempionate prieš trejus metus Rusijos kerlingo federacija skyrė pustrečio tūkstančio eurų premiją. Pora važinėjo nedideliu automobiliu – „Peugeot 206“, o Sankt Peterburge iki skandalo jų neatpažindavo net kaimynai.
Dabar dėmesio nestinga, bet jis mažai susietas su tikruoju sportu.
A.Bryzgalova artimiausiu metu rengiasi žaisti Rusijos kerlingo moterų čempionate.
A.Krušelnickiui siūloma treniruoti žmones, kurie nemoka žaisti kerlingo. „Be kerlingo neturėjau kitų pajamų. Vadinasi, lieka tik tai“, – sakė žaidėjas, šį mėnesį dar gausiantis atlygį kaip Rusijos rinktinės narys, bet nežinantis, kaip bus toliau.
Dėl diskvalifikacijos jis negalės treniruotis ir žaisti su profesionaliais kerlingo žaidėjais. Tuo tarpu jo žmona neatmetė galimybės išbandyti jėgas ant ledo su kitu partneriu.
„Yra tikimybė, kad pasirodysiu keliuose turnyruose su kitu partneriu. Kol kas žaisiu su merginomis, o po Rusijos čempionato bus matyti. Sezonas baigiasi. Jei bus didelė diskvalifikacija, – leisime laiką šeimos labui. Prasiplėsime!“ – planavo A.Bryzgalova.
Dopingo skandalas apvertė poros planus aukštyn kojomis.
„Mes buvome numatę pertrauką. Tiesa, galvojome, kad aplinkybės bus malonesnės, – pripažino A.Krušelnickis. – Anastasija ketino metus ar dvejus pabūti namie. O aš tuo metu žaisčiau. O dabar – viskas atvirkščiai.“