Didžiausia pasaulio ledo ritulio pirmenybių staigmena – rusai pralaimėjo prancūzams

Suomijos bei Švedijos sostinėse tęsiasi 77-asis pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame dėl medalių kovoja 16 pajėgiausių planetos komandų.
Prancūzijos ledo ritulininkai.
Prancūzijos ledo ritulininkai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį didžiausia pirmenybių staigmena užfiksuota aštuonių komandų H grupėje Suomijos sostinėje. Po trijų pergalių iš eilės pirmą pralaimėjimą patyrė čempionės titulą ginanti Rusijos (9 tšk.) rinktinė, 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) pralaimėjusi antrą pergalę iškovojusiems Prancūzijos (6 tšk.) ledo ritulininkams.

Iki šiol prancūzai čempionatuose rusams buvo pralaimėję visus šešis mačus. Paskutinį kartą (2:7) – 2009 metais.

Kitame šios grupės Helsinkyje mače pirmą pergalę iškovojo Latvijos rinktinė, 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) privertusi pasiduoti vicečempionę Slovakijos komandą.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Latvija 4 1 0 0 3 9:19 3

Trečią pergalę S grupėje Stokholme iškovojo bei į antrąją vietą pakilo olimpinė čempionė Kanados (10 tšk.) rinktinė, 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) privertusi pasiduoti į trečiąją poziciją nukritusius pirmenybių šeimininkus Švedijos (9 taškai) ledo ritulininkus.

Kitame šios grupės mače Švedijos sostinėje planetos pirmenybių bronzos medalininkė Čekija po baudinių serijos 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) privertė pasiduoti Danijos ekipą.

S grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Slovėnija 4 0 0 1 3 7:17 1

Į pasaulio ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.