G.Leščinskaitė neklydo šaudykloje, bet į persekiojimo lenktynes nepateko

Lietuvos biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė neklydo šaudykloje, tačiau nepateko tarp geriausių 60 sportininkių 7,5 km sprinto rungtyje ir rytoj nesivaržys 10 km persekiojimo lenktynėse.
Gabrielė Leščinskaitė olimpinėse biatlono varžybose
Gabrielė Leščinskaitė olimpinėse biatlono varžybose / Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr.

25-erių lietuvė distanciją įveikė per 23 min. ir 37,1 sek. Nuo nugalėtojos G.Leščinskaitė atsiliko 2 min. 52,8 sek.

Deja, lietuvei nepavyko patekti tarp 60 greičiausių sportininkių. Tarp 89 varžybų dalyvių ji liko 63-a, nuo 60-osios vietos atsilikusi viso labo 4,6 sek.

Abejose šaudyklose po penkis taikinius nuvertusi G.Leščinskaitė buvo viena iš retų varžybų dalyvių, neturėjusi šliuožti papildomų 150 m baudos ratų, tačiau patekimui 60-tuką jai neužteko greičio trasoje.

7,5 km sprinto lenktynes ir auksą laimėjo norvegė Marte Olsbu Roeiseland (20 min. 44,3 sek.), antra liko švedė Elvira Oeberg (21 min. 15,2 sek.), trečia – italė Dorothea Wierer (21 min. 21,5 sek.).

Tai buvo antras G.Leščinskaitės startas šių metų olimpinėse žaidynėse. Pirmadienį 15 km individualiose lenktynėse lietuvė tarp 87 startavusių sportininkių užėmė 61 vietą, padariusi 4 klaidas šaudykloje. „Tai buvo vienos sunkiausių mano varžybų gyvenime“, – po finišo tada teigė G.Leščinskaitė.