Specialiosiose žaidynėse lietuviai dalyvavo trijų sporto šakų rungtyse ir visose iškovojo medalius. Slidininkai į namus sugrįžo su septyniais aukso, trimis sidabro ir dviem bronzos medaliais.
Sniegbridininkai parsivežė šešis aukso, tris sidabro ir vieną bronzos medalius.
Lietuvos grindų ritulio rinktinė debiutavo Specialiosiose žaidynėse, tačiau taip pat neliko be medalių – po nesėkmės finale lietuvaičiai užsikabino sidabro medalius.
Prieš ketverius metus žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje Lietuvos rinktinė iškovojo bemaž dvigubai mažiau medalių – 13-a.
Specialiosios žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.
Žaidynėse dalyvavo 105 valstybių sportininkai, kurie varžėsi devynių sporto šakų varžybose.
Lietuviai dalyvavo trijų sporto šakų varžybose: startavo 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų. Nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvavo ketvirtą kartą, salės ritulio žaidėjams tai buvo debiutas.
Visą mūsų šalies delegaciją sudarė 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.
Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele 2015 metais grįžo laimėję net 17 medalių, iš jų 9 aukso.
Specialiosios vasaros ir žiemos olimpiados apima 32 skirtingas sporto šakas, judėjime dalyvauja daugiau nei 4,2 mln. atletų 170 šalyse. Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.
Kaip ir olimpinės žaidynės, taip ir Specialioji olimpiada vyksta žiemą ir vasarą. Tiek vasaros, tiek žiemos Specialioji olimpiada vyksta kas ketverius metus.