Įsikišo „priešiškos jėgos“: Šiaurės Korėja nedalyvaus Pekino olimpiadoje

Šiaurės Korėja, kuriai rudenį buvo uždrausta dalyvauti Pekino olimpinėse žaidynėse, penktadienį patvirtino nedalyvausianti žaidynėse, bet savo žingsnį motyvavo „priešiškų jėgų“ ir COVID-19 pandemijos grėsmėmis.
Šiaurės Korėjos vėliava
Šiaurės Korėjos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Pekinas 2022

„Pranešėme, kad negalėsime dalyvauti olimpinėse žaidynėse dėl priešiškų jėgų veiksmų ir pasaulinės pandemijos“, – informavo valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) rugsėjį uždraudė varžytis vasarį vyksiančioje Pekino olimpiadoje Šiaurės Korėjai, nes ji – neva dėl koronaviruso grėsmės – nesiuntė savo komandos į Tokijo žaidynes, atidėtas metams dėl pandemijos.

Tačiau Pchenjanas, nepaisydamas jau sulaukto draudimo, išsiuntė IOC laišką, kuriuo savo nedalyvavimą pamėgino pavaizduoti kaip pandemijos ir „priešiškų jėgų“ veiksmų pasekmes.

KCNA pranešime nepatikslinama, kas yra minėtos „priešiškos jėgos“, taip pat neužsimenama apie IOC draudimą.

Pasak naujienų agentūros, Pchenjanas taip pat pasmerkė JAV vadovaujamą diplomatinį boikotą vasarį vyksiančioms Pekino žiemos žaidynėms kaip „įžeidimą“ olimpinei dvasiai.

Kiniją supykdžiusio boikoto Vašingtonas ir kai kurie jo sąjungininkai griebėsi dėl įtariamų žmogaus teisių pažeidimų šioje šalyje.

„JAV ir jų vasalinės jėgos vis atviriau veikia prieš Kiniją, siekdamos sutrukdyti sėkmingam Olimpinių žaidynių atidarymui“, – KCNA citavo šiaurės korėjiečių sporto institucijų laišką Pekinui.

Kinija yra pagrindinė izoliuotos komunistinės valstybės sąjungininkė ir ekonominė rėmėja.

Nubausdamas Šiaurės Korėją už nedalyvavimą Tokijo olimpiadoje, IOC rugsėjį pareiškė, jog Pchenjanas atmetė visus siūlymus dėl COVID-19 prevencijos priemonių, įskaitant galimybę parūpinti atletams vakcinų prieš varžybas.

Šalis 2020 metais uždarė savo sienas, kad apsisaugotų nuo koronaviruso, o šių priemonių nesušvelnino iki šiol, ir tai smarkiai smogė šalies ekonomikai.

Šalies nedalyvavimas Pekino olimpinėse žaidynėse yra didžiulis pokytis, palyginti su ankstesnėmis žiemos žaidynėmis Pietų Korėjoje: tuomet į jos šiaurinę kaimynę buvo sutelktas viso pasaulio dėmesys.

Šiaurės korėjiečių lyderio Kim Jong Uno sesuo dalyvavo 2018-ųjų Pjongčango olimpiadoje kaip jo pasiuntinė, o pietų korėjiečių prezidentas Moon Jae-inas, pasinaudojęs ta galimybe, įtikino Pchenjaną ir Vašingtoną susėsti derybų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų