Įtarimai dėl korupcijos, automobilių ir dopingo: Rusija kontroliavo biatloną

Rusija galėjo papirkti Tarptautinę biatlono federaciją (IBU), kad galėtų apsaugoti savo biatlonininkus, – pranešė Prancūzijos dienraštis „Le Monde“, remdamasis konfidencialiu šaltiniu iš Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA).
Rusijos biatlonininkai, triumfavę Sočio olimpinių žaidynių estafetėje, galėjo būti pridengiami Tarptautinės biatlono federacijos.
Rusijos biatlono rinktinės narys J.Ustiugovas (antras iš dešinės), triumfavęs Sočio olimpinių žaidynių estafetėje, galėjo būti pridengiami Tarptautinės biatlono federacijos. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasaulio biatlone – skandalas.

Nuo 1993 metų IBU vadovavęs norvegas Andersas Bessebergas traukiasi iš posto, kai šią savaitę federacijos būstinėje Zalcburge Austrijos policija atliko kratas.

Šaltinių teigimu, kyšiai galėjo siekti 300 tūkst. dolerių, o visa istorija prasidėjo prieš penkerius metus.

Įtariama, kad 72 metų A.Bessebergas ir IBU generalinė sekretorė 43 metų vokietė Nicole Resch įsipainiojo į korupcijos bylą, kurios ėmėsi Austrijos ir Norvegijos pareigūnai.

Manoma, kad IBU vadovai galėjo nuslėpti Rusijos atletų dopingo problemas ir atstovavo Rusijos interesams.

„Le Monde“ rašo, kad už pinigus A.Bessebergas susitarė su Rusijos sporto lyderiais 2013 metais dėl paramos Sočio olimpinėse žaidynėse.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tarptautinės biatlono federacijos vadovas Andresas Bessebergas pasitraukė iš posto.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tarptautinės biatlono federacijos vadovas Andresas Bessebergas pasitraukė iš posto.

Manoma, kad IBU vadovai turėjo pasistengti, kad Rusijos biatlonininkai neįkliūtų, nors beveik 50 proc. šios sporto šakos rusų galėjo sukčiauti dopingu. Tai paliudijo buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas, šiuo metu gyvenantis JAV ir teikiantis parodymus apie Rusijos vykdytą dopingo programą.

Atkreipiamas dėmesys į Jevgenijų Ustiugovą, kurio IBU netikrino. Šis biatlonininkas laimėjo du olimpinius aukso medalius, bet baigė karjerą 2014 metais būdamas 28-erių metų.

Tarptautinei antidopingo agentūrai įtarimų sukėlė ir A.Bessebergo gyvenimo būdas, tiksliau jo itin prabangus namas ir trys brangūs automobiliai.

Užfiksuota, kad Rusijos biatlono federacijos viceprezidentas Aleksandras Tichonovas buvo pasakęs tokius žodžius: „Bessebergas yra mano kontrolėje.“

Bessebergas yra mano kontrolėje.

IBU prezidentas dažnai keliavo į Rusiją. Šaltinis pranešė, kad galėjo būti siūlomi nuo 25 tūkst. iki 100 tūkst. eurų suma tarptautinės organizacijos nariams, kuriems vadovavo A.Bessebergas, už tai, kad 2021 metų pasaulio čempionatas būtų surengtas Rusijoje. 25 iš 49 narių balsavo už tai, bet sprendimas buvo atšauktas, kai prasidėjo Sočio dopingo skandalas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai