Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijos atkirtis olimpines žaidynes boikotuosiantiems australams: „Niekam nerūpi“

Kinija trečiadienį apkaltino Australiją „politine poza ir savanaudiškais žaidimais“, Kanberai dėl susirūpinimo žmogaus teisėmis paskelbus diplomatinį boikotą Pekino žiemos olimpiadai.
Australų diplomatai boikotuos olimpines žaidynes
Australų diplomatai boikotuos olimpines žaidynes / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas sukritikavo Australiją dėl JAV boikoto „aklo sekimo“ ir pridūrė: „Atvyks jie ar ne, niekam nerūpi.“

Australų premjeras Scottas Morrisonas anksčiau trečiadienį pareiškė, kad jo šalis nesiųs savo pareigūnų į artėjančią Pekino žiemos olimpiadą.

Kanbera šį sprendimą priėmė esant „nesutarimų“ su Kinija įvairiais klausimais, įskaitant Australijos įstatymus dėl užsienio šalių kišimosi ir neseniai priimtą sprendimą įsigyti atominių povandeninių laivų, sakė premjeras.

„Australija neatsitrauks nuo griežtos pozicijos, kurią užėmėme gindami Australijos interesus, ir, be abejo, nenuostabu, kad į tas žaidynes nesiųsime Australijos pareigūnų“, – sakė jis.

Kanberos sprendimas neužkerta kelio australų atletams dalyvauti olimpiadoje.

Antradienį apie Pekino olimpiados diplomatinį boikotą paskelbė Jungtinės Valstijos. Vašingtonas nurodė, kad šį sprendimą priėmė atsižvelgdamas į Kinijos vykdomą uigūrų mažumos genocidą ir nusikaltimus žmoniškumui Sindziange bei kitus žmogaus teisių pažeidimus.

S.Morrisonas taip pat paminėjo žmogaus teisių pažeidimus Sindziange ir Pekino nenorą susitikti derybų su australų pareigūnais kaip pagrindines priežastis, nulėmusias Kanberos sprendimą nesiųsti savo pareigūnų į olimpiadą.

„Mes nedarėme jokių kliūčių, tačiau Kinijos vyriausybė nuosekliai atsisakydavo išnaudoti galimybes mums susitikti aptarti tų klausimų“, – sakė vyriausybės vadovas.

Per pastaruosius dvejus metus Kinija ėmėsi virtinės sankcijų, nukreiptų prieš australiškas prekes, tarp Pekino ir Kanberos įsiplieskus aštriam politiniams ginčui, dėl kurio buvo įšaldyti ministrų lygio kontaktai, o dvišalius santykius ištiko rimčiausia krizė nuo 1989 metų žudynių Tiananmenio aikštėje.

Kiniją papiktino Australijos planai priimti teisės aktus, draudžiančius užsienio įtakos operacijas, uždrausti kinų telekomunikacijų milžinei „Huawei“ dalyvauti diegiant Australijoje itin spartaus 5G plačiajuosčio ryšio tinklą ir raginimai atlikti nepriklausomą tyrimą dėl koronaviruso pandemijos ištakų.

Kinija ėmėsi baudžiamųjų priemonių prieš australiškų miežių, anglių, vario rūdos, medvilnės, šieno, medienos, langustų, cukraus, vyno, jautienos, citrusų vaisių, grūdų, valgomųjų vynuogių, pieno produktų ir kūdikių pradinio maitinimo mišinių importą.

Australijos sprendimas įsigyti atominių povandeninių laivų pagal naują gynybos paktą su Jungtine Karalyste ir Jungtinėmis Valstijomis, daugelio laikomas bandymu atsverti Kinijos įtaką Ramiojo vandenyno regione, taip pat smarkiai supykdė Pekiną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas