Latvija kyla iš dugno: kaimynai dar turi šansų patekti į pasaulio ledo ritulio čempionato ketvirtfinalį

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančiose šešiolikos rinktinių planetos ledo ritulio pirmenybėse antrąją pergalę iškovojo Latvijos rinktinė, kuri ne tik išsaugojo vietą planetos ledo ritulio elitem bet ir tęsia kovą dėl kelialapio į ketvirtfinalį.
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Latvijos ledo ritulininkai pirmadienį 3:1 (1:0, 1:0, 1:0) nugalėjo Prancūzijos komandą ir su 6 taškais pakilo į šeštąją poziciją H grupėje.

Tam, kad latviai patektų į ketvirtfinalį jiems paskutiniame ture reikės laimėti prieš Suomiją ir tikėtis slovakų nesėkmės dvikovoje su JAV atstovais.

Kitose pirmadienį vykusiose H grupės rungtynėse čempionės titulą ginanti Rusijos rinktinė 8:4 (3:3, 3:1, 2:0) nugalėjo Austrijos ekipą ir su 15 taškų tapo aštuonių komandų turnyro Suomijos sostinėje lydere.

Po šios nesėkmės tapo aišku, kad austrais iškrito į I diviziono A grupę.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Austrija        7 1 1 0 5 18:29  5

Šeštą pergalę septintosiose rungtynėse iškovojo ir su 18 taškų aštuonių ekipų S grupės Stokholme lydere tapo olimpinė čempionė Kanados rinktinė, po pratęsimo 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 1:0) įveikusi Slovėnijos ekipą, kuri taip pat atsisveikins su planetos pirmenybių elitu.

Kitame S grupės susitikime Danijos komanda 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) įveikė Baltarusijos ekipą ir su 6 taškais pakilo į šeštąją vietą.

S grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Slovėnija       7 0 0 2 5 12:27  2

Į pasaulio ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

Austrijos ir Slovėnijos komandas 2014 metų planetos pirmenybių elito grupėje pakeis Kazachstano ir Italijos rinktinės.