2021 05 21 /22:49

Latvių triumfas – pirmą kartą istorijoje paguldė ant menčių Kanadą

Latvijoje penktadienį prasidėjusiame pasaulio ledo ritulio čempionate užfiksuota pirmoji didelė staigmena. Šeimininkų rinktinė 2:0 patiesė daugkartinę planetos čempionę Kanadą.
Latvijos ledo ritulininkai
Latvijos ledo ritulininkai / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Latviai į priekį išsiveržė likus 2 sekundėms iki pirmojo kėlinio pabaigos, kai įvartį pelnė Mikas Indrašis.

Skirtumą antrojo kėlinio viduryje padvigubino Oskaras Batna.

Nors kanadiečiai per visas rungtynes atliko net 38 smūgius į vartus, latvių vartininkas atlaikė visus favoritų bandymus ir latviai šventė istorinę pergalę.

Tai pirmas kartas, kai Latvijos rinktinė nugalėjo Kanadą oficialiose rungtynėse pasaulio čempionate arba olimpinėse žaidynėse. Iki tol kanadiečiai laimėjo 11 rungtynių iš eilės, o vienerios baigėsi lygiosiomis.

Kanados rinktinė yra tituluočiausia visų laikų komanda pasaulio čempionatuose. Ji net 26 kartus tapo stipriausia planetoje. Praėjusiame čempionate prieš dvejus metus kanadiečiai liko antri.

Latviai ligšiol pasaulio čempionatuose niekada nebuvo užkilę aukščiau negu iki 7-osios vietos.

Latvijos rinktinė tapo antrąja B grupės komanda, iškovojusia pergalę pirmąją čempionato dieną. Kiek anksčiau vokiečiai 9:4 nugalėjo italus.

B grupėje dar žais titulą ginanti Suomija, Norvegija, Kazachstanas ir JAV.

Dar vienerios rungtynės penktadienio vakarą sužaistos ir A grupėje. Slovakija 5:2 nugalėjo Baltarusiją.

Slovakai jau po pirmojo kėlinio pirmavo 3:0, o trečiojo kėlinio pradžioje padidino pranašumą iki keturių įvarčių.

Baltarusiai per paskutines septynias minutes įmušė du įvarčius, bet rimčiau pakovoti dėl pergalės nesugebėjo, o slovakai uždarė rungtynes paskutinę minutę pelnydami įvartį į tuščius vartus.

Kiek anksčiau A grupėje Rusija pasiekė dramatišką pergalę 4:3 prieš Čekiją.

A grupėje rytoj startuos ir Danija, Švedija, Šveicarija bei Didžioji Britanija.