Žaidynėse dalyvaus 107 valstybių sportininkai, kurie varžysis devynių sporto šakų varžybose.
Lietuviai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų. Nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvaus ketvirtą kartą, salės riedulio žaidėjams tai bus debiutas.
Lietuvos specialiojo olimpinio komiteto (LSOK) prezidentas Zenonas Misiūnas tikino, kad tai viena iš gausiausių delegacijų istorijoje: „Pradėjome nuo slidinėjimo, o dabar jau važiuoja net trijų sporto šakų delegacija. 28 sportininkai yra puikus pasiekimas. Džiaugiamės, kad treneriams pavyko išlaikyti patyrusius sportininkus. Tiesa, daugiau nei pusė į tarptautines žaidynes važiuoja pirmą kartą. Tikimės, kad parvešime ir medalių.“
Salės ritulio rinktinė kvalifikaciniame etape rungsis su Kenijos, Ugandos, Nigerijos, Niujorko (JAV) ir Šventosios Liucijos rinktinėmis.
Iš viso kvalifikacinėse varžybose dalyvaus 32 rinktinės. Favoritais šioje sporto šakoje laikomi pietiečiai – Pietų Amerikos ir Afrikos ritulininkai.
„Mūsų ritulininkai žaidynėse debiutuos, todėl jiems lengva nebus. Pietiečiai dažniausiai būna tvirtesni ir judresni, todėl jiems puikiai sekasi šis žaidimas. Tai kone ledo ritulys salėje. Principai labai panašūs“, – kalbėjo Z.Misiūnas.
Visą mūsų šalies delegaciją sudarys 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.
Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele 2015 metais grįžo laimėję net 17 medalių, iš jų 9 aukso.
Pietų Korėjoje lietuviai iškovojo 13 medalių, iš jų 8 aukso.
2013 m. žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje lietuviai iškovojo 13 medalių, iš jų 8 aukso.
Šį pasiekimą pakartoti bus nelengva. Didžiausios medalių viltys siejamos su mūsų slidininkais, kurie treniruojasi Utenos daugiafunkciame centre.
„Mūsų slidininkus net įvardija kaip favoritus. Pagrindiniai mūsų varžovai slidinėjimo rungtyse yra rusai. Prieš ketverius metus mes juos įveikėme ir tai buvo neregėtas pasiekimas. Jie tuomet sakė, kad atsirevanšuos mums Austrijoje. Pamatysime, kaip bus“, – konkurenciją su Rusijos slidininkais prisimena pats praeityje buvęs profesionalus slidininkas Z.Misiūnas.
Tai bus jau trečios olimpinės žaidynės slidininkams Aurimui Jasiulioniui ir Rūtai Tuskenytei.
Sportininkus išlydėjęs Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vedėjas Sigitas Stasiulis džiaugėsi, kad valstybė prisideda prie šių jaunų žmonių užimtumo ir savęs realizavimo: „Taip mes galime išvengti daug nemalonumų, kuriuos šiomis dienomis kelia žmonės, kurie sunkiau integruojasi. Valstybė turi pasistengti, kad per sportą būtų kuo daugiau įtraukta jaunuolių į prasmingą veiklą.“
Specialioji olimpiada yra skirta intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.
Specialiosios vasaros ir žiemos olimpiados apima 32 skirtingas sporto šakas, judėjime dalyvauja daugiau nei 4,2 mln. atletų 170 šalyse. Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.
Kaip ir olimpinės žaidynės, taip ir Specialioji olimpiada vyksta žiemą ir vasarą. Tiek vasaros, tiek žiemos Specialioji olimpiada vyksta kas ketverius metus.
Lietuvos Specialiųjų žaidynių rinktinė:
Salės ritulys:
Vismantas Arlauskas
Šarūnas Dušauskas
Svajūnas Dušauskas
Laimonas Gelūnas
Edvinas Jocys
Paulius Kalėda
Modestas Kaziulis
Darius Kunigiškis
Ričardas Raziūnas
Artūras Ruseckas
Ernestas Sakalauskas
Tomas Staniulis
Arijus Stankevičius
Lukas Suchodolskis
Linas Vasiliauskas
Antanas Žemaitis
Sniegbridininkai:
Paulius Butautas
Rimvydas Kriauzlys
Rolandas Kriauzlys
Neda Pabilionytė
Daiva Savalevaitė
Kasparas Vaičiulis
Slidininkai:
Aušra Burbulytė
Erikas Garbulis
Aurimas Jasiulionis
Arūnas Martinonis
Rūta Tuskenytė
Jonas Urbanovičius
Tadas Vainius