Norvegų sąskaitoje – 16 auksinių apdovanojimų. Vokiečių – 12.
37 medalius iš viso laimėjusiems norvegams šiek tiek pritrūko iki jų pačių rekordo – 39 apdovanojimai 2018-aisiais Pjongčange, bet už jų nugarų saugiai liko ir rusai (32 medaliai, 143 mln. gyventojų), ir minėti vokiečiai (27 medaliai, 83 mln. gyventojų).
Daugiau nei trečdalį savo medalių – 14 – norvegai susirinko biatlono varžybose, kuriose dominuoja ne vienerius metus, tačiau apdovanojimų pelnė ir kitose rungtyse – šuoliuose su slidėmis, šiaurės dvikovėje, greitajame čiuožime, slidinėjime ir akrobatiniame slidinėjime.
„Mes turi stiprią komandą, – teigė olimpinis kalnų slidinėjimo čempionas Kjetilas Jansrudas. – Mes visada turime.“
Daugiau nei stiprią. Norvegijos sėkmė tapo žiemos sporto švyturiu kitoms šalis. Amerikiečių slidininkai – ir kalnų, ir lygumų – treniruojasi kartu su norvegais tuose pačiuose kalnuose bei ledynuose. 150 talentingiausių slidininkų kasmet keliauja į stovyklą, mokytis technikos ir treniruotis kartu su geriausiais šio sporto specialistais.
Norvegai bendradarbiauja ir su britais – tobulina bei dalinasi slidžių vaško paslaptimis šiaurės dvikovės rungtyje.
Per paskutinius ketverius metus ne tik šios, bet ir daugiau šalių siuntė savo sporto lyderius į Norvegiją – mokytis pergalingų darbo metodų, kuriais, kaip perskaitysite vėliau, norvegai nuoširdžiai dalinasi.
„Po to, kai pamačiau, ką jie pasiekė Pjongčange, pasakiau savo komandai, kad mes keliausime į Norvegiją ir išsiaiškinsime, kas po velnių ten vyksta ir ką jie ten daro“, – neslėpė amerikiečių slidinėjimo galva Luke‘as Bodensteineris, JAV slidinėjimo ir snieglenčių sporto asociacijos sporto direktorius.
Taigi tą pavasarį, prieš ketverius metus, L.Bodensteineris ir kiti JAV sporto vadovai iškeliavo aplankyti savo konkurentų.