Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Pasaulio ledo ritulio čempionate JAV sutriuškino Suomiją, Rusija įveikė ir Čekiją

Šeštąją pergalę iš eilės pasaulio ledo ritulio čempionate iškovojo jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusi Rusijos rinktinė.
Rusijos ledo ritulininkai vieninteliai čempionate dar neprarado nė taško.
Rusijos ledo ritulininkai vieninteliai čempionate dar neprarado nė taško. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vieninteliai pralaimėjimo kartėlio pirmenybėse dar nepatyrę Rusijos ledo ritulininkai sekmadienį 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Čekijos ekipą ir su 18 taškų tvirtai pirmauja S grupėje Stokholme.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Aleksandras Perežoginas (00:24) ir Jevgenijus Malkinas (40:44).

Antrąją nesėkmę per šešis susitikimus patyrusi Čekijos komanda su 11 taškų lieka trečia S grupėje grupėje.

Kitame S grupės mače Norvegija net 12:4 (3:0, 6:1, 3:3) sutiruškino Vokietiją.

* – žais ketvirtfinalyje.

Antrąją nesėkmę iš eilės planetos ledo ritulio pirmenybėse patyrė ir į trečią vietą H grupėje turnyre patyrė čempionės titulą ginanti Suomijos (12 tšk.) rinktinė.

Sekmadienį Helsinkyje vykusiose rungtynėse Suomijos ledo ritulininkai 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) pralaimėjo į antrąją poziciją pakilusiai ir vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusiai JAV (13 tšk.) komandai.

Po įvartį į aikštės šeimininkų vartus įmušė Maxas Pacioretty's (16:19), Kyle'as Palmieris (35:33), Justinas Faulkas (37:56), Chrisas Butleris (42:12) ir Bobby's Ryanas (44:08).

JAV rinktinė tapo ketvirtąja ketvirtfinalio dalyve. Anksčiau vietas atkrintamosiose varžybose užsitikrino Rusijos, Švedijos bei Kanados ekipos.

Kitame H grupės mače sekmadienį Slovakija 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) palaužė Šveicariją ir įsitvirtino ketvirtoje grupės vietoje.