Pasaulio ledo ritulio čempionate šveicarai įveikė olimpinius čempionus kanadiečius

Suomijos bei Švedijos sostinėse tęsiasi 77-asis 2013 metų pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame dėl medalių kovoja 16 pajėgiausių planetos komandų.
Rungtynių akimirka tarp Kanados ir Šveicarijos rinktinių
Rungtynių akimirka tarp Kanados ir Šveicarijos rinktinių / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dar vieną staigmeną Švedijos sostinėje vykstančiame S grupės turnyre pateikė Šveicarijos rinktinė. Šveicarai antrajame ture po baudinių serijos 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0) įveikė olimpinius čempionus Kanados ledo ritulininkus ir su 5 taškais pakili į antrąją vietą.

4 taškus turintys kanadiečiai yra trečiojoje pozicijoje.

S grupės lydere tapo antrąją pergalę iškovojusi Norvegijos komanda, 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) palaužusi grupės autsaiderės Danijos ekipos pasipriešinimą.

Trečiosiose S grupės rungtynėse sekmadienį pirmąją pergalę iškovojo Baltarusijos rinktinė, 4:3 (1:1, 1:0, 2:2) įveikusi slovėnus.

S grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Danija          2 0 0 0 2  3:6  0

H grupės turnyre pirmauja antrąsias pergales iškovojusios ir po 6 taškus turinčios Rusijos ir JAV komandos. Čempionės titulą ginanti Rusijos rinktinė 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) nugalėjo Vokietijos komandą, o JAV ledo ritulininkai tokiu pat rezultatu 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) įrodė savo pranašumą prieš Latvijos ekipą.

Taip pat du susitikimus H grupėje laimėjo, tačiau 5 taškus surinko ir šeimininkė Suomijos komanda.

Trečiosiose sekmadienio rungtynėse šioje grupėje pirmąją pergalę iškovojo Prancūzijos ledo ritulininkai, 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) įveikę Austrijos ekipą.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Latvija         2 0 0 0 2  1:10 0

Į planetos pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.