2021 05 22 /20:03

Pasaulio pirmenybėse sensaciją pateikė danai, toliau neklumpa rusai ir vokiečiai

Latvijoje vykstančiose ledo ritulio planetos pirmenybėse užfiksuota dar viena didžiulė sensacija. Danijos rinktinė 4:3 palaužė Švediją ir pirmą kartą šalies istorijoje pasaulio čempionate nukovė savo kaimynus.
Danijos ledo ritulio rinktinė
Danijos ledo ritulio rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rusai Ledo ritulys

Danijos rinktinei pergalę nukalė 28-erių Nicklasas Jensenas, pelnęs "hat-trick'ą".

Įvartį nugalėtojams pridėjo Emilis Lojborgas Kristensenas.

Švedams dublį surinko Carlas Klingbergas, vienu įvarčiu pasižymėjo Henrikas Tommernesas.

Pasipylus įvarčiams antrajame kėlinyje ryškūs dvikovos favoritai švedai dar pirmavo 2:1, tačiau kėlinio pabaigoje prasileido du įvarčius ir prarado mačo kontrolę.

Tai buvo pirmasis abiejų A grupėje rungtyniaujančių rinktinių mačas šiose planetos pirmenybėse.

Kiek vėliau prasidėjusiame kitame A pogrupio susitikime pasismagino Rusijos rinktinė, rezultatu 7:1 sutriuškinusi Didžiąją Britaniją.

Dusyk per dvi dienas pergalę iškovoję rusai yra A grupės lyderiai.

Šeštadienį pergale džiaugėsi ir savo taškų kraitį iki šešių padidino Vokietijos ledo ritulininkai. Jie užtikrintai 5:1 nugalėjo Norvegiją.

Nugalėtojų gretose po įvartį pelnė Matthias Plachta, Leonas Gawanke, Leo Pfoederlas, Lukas Reichelis ir Leanas Bergmannas.

Norvegijos rinktinei paguodos įvartį sumedžiojo Emilis Lillebergas.

Vokiečiai B grupėje yra pirmi, norvegams tai buvo pirmosios rungtynės ir jie lieka be taškų.

B grupėje šeštadienį įvyko ir dar vienas susitikimas - Suomija 2:1 nugalėjo JAV ledo ritulininkus.