Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Pirmoji lietuvė – biatlonininkė G.Leščinskaitė debiutavo olimpinėse žaidynėse

Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo pirmoji Lietuvos sportininkė. Biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė varžėsi moterų 15 km individualiose lenktynėse.
Gabrielė Leščinskaitė
Gabrielė Leščinskaitė / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Iš Pakruojo kilusi 25-erių sportininkė šiemet yra taikliausia biatlonininkė pasaulyje (iki olimpiados šaudė net 94,4 proc. taiklumu), vis dėlto Pekine debiutantė suklydo 4 kartus (iš 20 šūvių – 80 proc. taiklumas).

Už netaiklius šūvius gavusi 4 baudos minutes G.Leščinskaitė galiausiai užėmė 61 vietą iš 87-ių startavusių sportininkių.

15 km rungtį lietuvė įveikė per 51 min. 39,2 sek. (+7 min. 26,5 sek. nuo pirmos vietos).

Olimpine čempione pirmą kartą gyvenime tapo 33-ejų vokietė Denise Herrmann (1 klaida šaudykloje, 39 min. 14,4 sek.).

„Scanpix“/AP nuotr./Olimpinė čempionė Denise Herrmann

Sidabrą iškovojo 28-erių prancūzė Anais Chevalier-Bouchet (1 klaida, +9,4 sek.), bronzą – auksą mišrioje estafetėje Pekine jau laimėjusi norvegė Marte Olsbu Roeiseland (2 klaidos, +15,3 sek.).

Trenerio Sergejaus Sakalouskio treniruojamai G.Leščinskaitei oficialiai Pekine keliamas tikslas – užimti 15–36 vietas. Olimpinėse žaidynėse ji dar tikrai dalyvaus moterų sprinto varžybose.

Jei sprinte pavyks patekti į 60-uką, tuomet G.Leščinskaitė galės startuoti ir persekiojimo lenktynėse, o geriausios 30 biatlonininkių Pekine galiausiai jėgas dar pasitikrins ir masinio starto varžybose.

G.Leščinskaitė ryškiausiai yra blykstelėjusi 2013-aisiais, kai laimėjo sidabrą Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje. Šiemet pasaulio taurės etape ji pagerino karjeros rekordą, finišuodama 19-ta.