„Esame labai nusivylę matydami, kaip TOK prezidentas audžia savo sugalvotas istorijas apie mūsų sportininkų jausmus ir vėliau pristato jas viešai, kaip IOC poziciją“, – insidethegames.biz pareiškė Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Černyšenka.
15min primena, kad Th.Bachas penktadienį garsiai pasisakė apie trenerės Eteri Tutberidzės elgesį. Itin griežtais treniravimo metodais garsėjanti specialistė po jaunosios savo auklėtinės K.Valijevos nesėkmės ant Pekino ledo užvertė 15-metę klausimais: „Kodėl tu pasidavei? Kodėl nustojai kovoti? Paaiškink man, kodėl?“
„Tai, kaip artimiausia aplinka pasitiko K.Valijevą – buvo šiurpu tai matyti. Užuot sulaukusi palaikymo, pagalbos, ji sulaukė baisaus šaltumo“, – BBC citavo Th.Bachą.
„Visa tai man nesuteikia didelio pasitikėjimo artimiausia K.Valijevos aplinka – nei dėl to, kas nutiko praeityje, nei dėl to, kas laukia ateityje“, – nuogąstavo TOK prezidentas.
Dailiojo čiuožimo rekordininkės K.Valijevos organizme dar prieš olimpiadą buvo rasta draudžiama medžiaga – trimetazidinas, bet Tarptautinis arbitražo teismas (CAS) leido 15-metei toliau varžytis Pekine, nes byla nėra iki galo išnagrinėta.
„Atvirai kalbant, IOC sprendimai yra netinkami ir neteisingi, – tęsė D.Černyšenka. – Kiekvienas supranta, kad olimpiada yra sporto viršūnė ir kiekvienas sportininkas neša visos šalies viltis bei svajones. Tai – žinomas spaudimas, bet jis juos stumia pirmyn, suteikia jėgų kovoti.“
„Laimi ar pralaimi, bet mes žinome, kad mūsų sportininkai – patys geriausi. Jie irgi tai žino“, – teigė Rusijos vicepremjeras.
Į Th.Bacho kritiką atsakė net ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Th.Bachas yra labai autoritetingas asmuo sporto pasaulyje. Žinoma, mes gerbiame jo nuomonę, bet nebūtinai su ja sutinkame“, – „Reuters“ agentūrai dėstė Kremliaus balsas.
„Jam nepatiko mūsų trenerių griežtumas, bet visi žino, kad būtent tai aukščiausiame lygyje yra raktas į pergales. Mes matome, kad sportininkai pasiekia tas pergales. Todėl didžiuokimės savo nugalėtojais, pasveikinime prizininkus. K.Valijeva buvo ketvirta, bet aukščiasiame lygyje laimi stipriausia“, – paaiškino D.Peskovas.
Priminsime, kad K.Valijeva Pekine tapo ir olimpine čempione kartu su Rusijos rinktine, kai nugalėjo komandinėse varžybose. Tiesa, išlindus dopingo įtarimams – medalių ceremonija buvo nukelta.
„New York Times“ atskleistame tyrime rašoma, kad iš viso K.Valijevos organizme rastos trys medžiagos: uždraustas trimetazidinas bei antidopingo leidžiami hipoksenas ir L-karnitinas.
K.Valijevos atstovai aiškina, kad jos organizme draudžiamos medžiagos galėjo atsirasti dėl to, kad ji netyčia pavartojo senelio vaistų.