S.Ambrulevičiui ir A.Reed nepavyko užkopti ant Europos čempionato podiumo

Šokėjams ant ledo Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui nepavyko padaryti tai, ką paskutinį kartą buvo padarę Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – pelnyti Lietuvai Europos čempionato medalį. Suomijoje vykusiose pirmenybėse Lietuvos pora liko ketvirta.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po sekmadienį vykusios laisvosios programos S.Ambrulevičius ir A.Reed surinko 195,67 balo ir nusileido Italijos, Didžiosios Britanijos bei šeimininkės Suomijos sportininkams.

Po pirmosios varžybų dienos (trumposios programos) S.Ambrulevičius ir A.Reed su 77,33 balo buvo ketvirtoje vietoje ir vos 0,23 balo atsiliko nuo suomių Juulios Turkkilos ir Matthiaso Versluiso.

S.Ambrulevičius ir A.Reed už laisvąją programą gavo 118,34 balo, pasiekdami savo geriausią sezono rezultatą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Juulia Turkkila ir Matthiasas Versluisas

Vis dėlto aplenkti suomių poros nepavyko. J.Turkkila ir M.Versluisas gavo 120,65 balo už laisvąją programą ir 198,21 balo iš viso.

Nepaisant to, ketvirtoji vieta – aukščiausias S.Ambrulevičiaus ir A.Reed pasiekimas. Pernai Europos čempionate jie buvo aštunti.

Sidabro medalius šįkart pelnė britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas (207,89), auksą – italai Charlene Guignard ir Marco Fabbri (210,44).

AFP/„Scanpix“ nuotr./ Charlene Guignard ir Marco Fabbri

Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala užėmė 17-ąją vietą.

Pastarąjį kartą Europos čempionato medalius Lietuvos atstovai pelnė 2006 metais, kai P.Vanagas ir M.Drobiazko iškovojo bronzą.

Primename, kad šių metų Europos čempionate nestartavo karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos atstovai.