Lietuvos rinktinė finale susitiko su pajėgia Indijos komanda. Grupės varžybose lietuviai išplėšė lygiąsias 5:5. Šįkart indai užtikrintai šventė pergalę 7:2.
Lietuviai pelnė pirmąjį įvartį, tačiau Indijos rinktinės palaikymo užkurti ritulininkai spurtavo ir tapo diviziono nugalėtojais.
„Varžovai šįkart buvo stipresni. Galbūt mūsų komanda tiesiog nesusitvarkė su finalo jauduliu. Bet sidabras mūsų ir mes labai džiaugiamės“, – po rungtynių kalbėjo viena iš rinktinės trenerių Vida Misevičienė.
Lietuvos sniegbridininkai neturėjo ryškesnės konkurencijos estafetėje 4 po 400 metrų ir iškovojo aukso medalius.
Paulius Butautas, broliai Rimvydas ir Rolandas Kriauzlys ir Kasparas Vaičiulis finišavo per 5:54,30 min ir pranoko Vokietijos rinktinę.
Lietuvos delegacijos kraityje iš viso jau 16 medalių. Tai daugiau nei prieš ketverius metus vykusiose žaidynėse Pietų Korėjoje.
Specialiosios žaidynės
Specialiosios žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.
Žaidynėse dalyvauja 107 valstybių sportininkai, kurie varžosi devynių sporto šakų varžybose.
Lietuviai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų. Nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvaus ketvirtą kartą, salės ritulio žaidėjams tai bus debiutas.
Visą mūsų šalies delegaciją sudaro 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.
Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele 2015 metais grįžo laimėję net 17 medalių, iš jų 9 aukso.
Specialiosios vasaros ir žiemos olimpiados apima 32 skirtingas sporto šakas, judėjime dalyvauja daugiau nei 4,2 mln. atletų 170 šalyse. Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.
Kaip ir olimpinės žaidynės, taip ir Specialioji olimpiada vyksta žiemą ir vasarą. Tiek vasaros, tiek žiemos Specialioji olimpiada vyksta kas ketverius metus.