Specialiosios žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje lietuviams buvo sėkmingos

Specialiųjų žiemos olimpinių žaidynių Pjongčange (Pietų Korėja) paskutinė diena buvo sėkminga Lietuvos rinktinei.
Specialiųjų žaidynių atidarymo ceremonija
Specialiųjų žaidynių atidarymo ceremonija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rūta Tuskenytė slidinėjimo 2,5 km klasikiniu stiliumi įveikė per 8 min. 47,28 sek. ir iškovojo auksą savo amžiaus grupėje (+30 metų).

Pastaroji uteniškė olimpiadoje, kurioje varžėsi atletai su intelekto sutrikimais, iškovojo net tris aukso medalius. Ji tapo čempione 5 km laisvuoju stiliumi varžybose, o taip pat mišrioje estafetėje 4 po 1 km laisvuoju stiliumi, startavusi kartu su Eriku Garbul, Robertu Ivanausku ir Aurimu Jasiulioniu.

R.Ivanauskas paskutinę žaidynių dieną tapo čempionu 2,5 km laisvuoju stiliumi distancijoje (6 min. 32,5 sek.) amžiaus grupėje nuo 16 iki 21 metų.

E.Garbul iškovojo auksą 2,5 km laisvuoju stiliumi (9 min. 22,0 sek.) amžiaus grupėje nuo 22 iki 29 metų.

Sniegbridininkas iš Šeduvos Raimondas Vaicekauskas olimpiados paskutinę dieną amžiaus grupėje nuo 16 iki 21 metų iškovojo auksą 400 m distancijoje (1 min. 13,71 sek.), o kitas šeduviškis Algirdas Grakauskas (1 min. 23.9 sek.) šioje rungtyje pelnė bronzos apdovanojimą.

Specialioji žiemos olimpiada Pietų Korėjoje vyko nuo sausio 29 iki vasario 5 dienos. Žaidynėse sportininkai

pagal fizinį pajėgumą buvo skirstomi į aukšto ir žemo lygio atletus. Visi 8 lietuviai dalyvavo tik aukšto lygio grupėje ir varžėsi slidinėjimo bei sniegbridžio varžybose.

„Džiaugiuosi, kad atletai optimalią sportinę formą pasiekė būtent per finalus, – sakė LSOK prezidentas ir vienas rinktinės trenerių Zenonas Misiūnas. – Amžini mūsų varžovai vėl buvo rusai, bet mums pavyko juos pranokti, nes visa mūsų komanda buvo labai stipri psichologiškai. Į startus ėjome pasiruošę mirti dėl pirmosios vietos“, – tvirtino LSOK vadovas.

Lietuvos specialioji olimpinė rinktinė iš Pietų Korėjos sugrįžta ir Vilniaus oro uoste turėtų nusileisti ketvirtadienį (17.35 val.).

Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?