Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Varžybos ant slidžių virto alkoholio fiesta

Lietuvos biatlonininkai šią savaitę pateks į tikrą žiemos šventę, bet joje nebūtinai viskas vyks sklandžiai. Prieš biatlono pasaulio taurės etapą Osle, „Holmenkollen National Ski Arena“ vykusiose žiemos sporto varžybose netrūko chaoso.
Norvegijos žiemos sporto aistruolis.
Norvegijos žiemos sporto aistruolis. / „Scanpix“ nuotr.

Praėjusį savaitgalį grupė žmonių patyrė sužalojimų ir traumų per incidentus Norvegijoje, kur vyko šuolių su slidėmis nuo tramplino, Šiaurės dvikovės ir slidinėjimo festivalis.

Dėl gausybės žmonių kilo spūstys metro stotyse, susistumdymai, kuriuos teko malšinti policijos pareigūnams. Po žiemos sporto šventės kilo klausimas, ar gilias tradicijas turintis renginys neturėtų atsisakyti alkoholio?

Švedijos slidininkės Charlotte Kalla atstovo Torbjorno Nordvallo teigimu, alkoholis buvo didelė problema. „Daug suaugusiųjų prarado galvas, patekę į vieną įspūdingiausių švenčių Skandinavijoje,“ – sakė jis.

Švedijos slidininkas Danielis Rickardssonas tvirtino, kad tai buvo pačios aršiausios lenktynės per jo karjerą: „Norvegijos sirgaliai laistė mus alumi. Buvo totalus chaosas.“

Aš nesivesčiau čia savo sūnaus.

Norvegijos slidinėjimo žvaigždė Marit Bjoergen, laimėjusi 30 km varžybas, pareiškė: „Aš nesivesčiau čia savo sūnaus.“

Svarstoma uždrausti alkoholį „Holmenkollen“ stadione, bet ne visi sportininkai tam pritartų. Norvegijos biatlono legenda Ole Einaras Bjoerndalenas nėra įsitikinęs, jog alkoholio draudimas būtų išeitis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ole Einaras Bjoerndalenas veikiausiai nepateks į olimpines žaidynes Pjongčange.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ole Einaras Bjoerndalenas veikiausiai nepateks į olimpines žaidynes Pjongčange.

„Nemanau, kad alkoholis turėtų būti uždraustas, – sakė biatlonininkas. – „Holmenkollen“ yra nacionalinė šventė. Kažkas truputį skundžiasi, bet to nepasakysi apie kiekvieną.

Neturime 100 tūkst. vietų stadionų, o ten susirenka nuo 30 iki 50 tūkst. žmonių. Kitur varžybos vyksta dar mažesnėse vietose.

Aš pats nesu matęs muštynių. Kartais kažkas nugriūna ar patiria širdies smūgį, tokiuose renginiuose visko pasitaiko. Kitose šalyse padėtis būna ir dar ekstremalesnė. Gal verta atskirti prekybos alumi vietas už stadiono, kur galima būtų pasilinksminti ir išgerti alaus. Tai būtų geresnis sprendimas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos