Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Liemenėlių tipai. Kada ir kokią liemenėlę dėvėti

Šiuo metu liemenėlių pasirinkimas yra toks didelis, kad nebeužtenka išsirinkti tik reikiamą liemenėlės dydį, dar reikia susirasti ir Jums tinkantį ir patinkantį liemenėlės tipą. Yra keletas liemenėlės tipo pasirinkimo kriterijų: skirtingi moterų figūrų tipai (didelė ar maža krūtinė), dėvimi viršutiniai rūbai (rūbų audiniai, modeliai, iškirptės) ar speciali pačios liemenėlės paskirtis (liemenėlės, skirtos sportuojančioms moterims, krūtimi maitinančioms mamytėms) ir kt. Tad kokios gi būna tos liemenėlės?
Liemenėlė „Gertrude“
Liemenėlė „Gertrude“ / www.lilu.lt nuotr.
Temos: 1 Liemenėlė

Liemenėlių skirstymas pagal kaušelio tipą:

1. Liemenėlė su krūtinę pakeliančiais kaušeliais (angl. „push-up bra“) – tai liemenėlė su išimamomis minkštomis pagalvėlėmis arba storesnį porolono ar silikono sluoksnį turintį liemenėlė, krūtinei suteikianti putlesnę formą. Tokio tipo liemenėlės vizualiai padidina krūtinės apimtį, todėl labiausiai tinka moterims su nedidele arba vidutinio dydžio krūtine. Krūtinę pakeliančios liemenėlės krūtinei suteikia gražią apvalią formą, todėl puikiai žiūrisi po įvairiais drabužiais.

2. Liemenėlė su minkštais kaušeliais (angl. „padded bra“) – tai liemenėlė su plonu porolono sluoksniu, įsiūtu liemenėlės kaušelių sienelėse. Šio tipo liemenėlės tik puikiai prilaiko krūtinę, padailina krūtinės formą, tačiau jos labai nepakelia. Liemenėlės su minkštais kaušeliais rekomenduojamos moterims su didele arba vidutinio dydžio krūtine.

3. Liemenėlė su plonais kaušeliais (angl. „soft bra“)– tai plono audinio liemenėlės, neturinčios papildomo porolono sluoksnio. Tokios liemenėlės nekeičia krūtinės formos ir apimties, yra labai patogios ir puikiai tinka kasdieniam dėvėjimui namuose. Be to liemenėlės su plonais kaušeliais rekomenduojamos moterims su didesniu biustu, besilaukiančioms bei krūtimi maitinančioms moterims.

Liemenėlių skirstymas pagal kaušelio formą:

1. Pilnai krūtis dengiančios liemenėlės (angl. „full-cup bra“)stipriau prilaiko krūtinę, todėl idealiai tinka didesnio biusto savininkėms bei besilaukiančioms moterims.

2.¾ krūties dengiančios liemenėlės (angl. „¾ cup bra“) – tai dažniausiai sutinkamos liemenėlės. Jos yra pakankamai uždaros, tačiau atviresnės už pilnai krūtis dengiančias liemenėles. Tokio tipo liemenėlės pakankamai uždengia ir prilaiko krūtinę, todėl tinka kasdieniniam dėvėjimui po rūbais su nedidelėmis iškirptėmis.

3. Pusę krūties dengiančios liemenėlės (angl. „demi-cup bra“, „balcony bra“) – tai pakankamai atviros, tačiau dengiančios spenelius liemenėlės su horizontalia arba ovalia viršutine kaušelių kirpimo linija ir plačiai viena nuo kitos išdėstytomis petnešėlėmis. Tokio tipo liemenėlės puikiai prilaiko krūtinę ir suteikia jai dailią formą, todėl gražiai atrodo po įvairiausiais drabužiais. Pusę krūties dengiančios liemenėlės ypač tinka dėvėti po drabužiais su giliomis apvaliomis iškirptėmis. Tiesa, kadangi tokia liemenėlė dengia tik dalį krūties, ji nėra tinkama moteriai su itin dideliu biustu.

4. Gilios iškirptės liemenėlė (angl. „plunge bra“)– tai atvira liemenėlė su įstrižai kirptais kaušeliais, apnuoginančiais vidinę krūtų pusę. Šio tipo liemenėlės tinka dėvint viršutinius rūbus su itin gilia „V“ formos iškirpte.

5. Seksualiosios liemenėlės be kaušelių ar su plyšiais kaušeliuose (angl. „cupless bra“) dažniausiai skirtos dėvėti be viršutinių drabužių. Tokios liemenėlės dengia tik nedidelę krūtų dalį iki spenelių ir yra ypač tinkamos intriguojantiems miegamojo žaidimams arba yra gali būti dėvimos norint išryškinti spenelius po viršutiniais drabužiais

Liemenėlių skirstymas pagal paskirtį:

1. Liemenėlė krūtimi maitinančioms mamytėms (angl. „nursing bra“) turi specialius priekyje atsegamus kaušelius, todėl liemenėlės nereikia nusiiminėti kiekvieną kartą maitinant kūdikį.

2. Liemenėlė besilaukiančioms mamytėms (angl. „maternity bra“) pasiūta taip, kad galėtų prisitaikyti prie kintančio moters krūtų dydžio nėštumo metu. Tokios liemenėlės dažniausiai neturi kaušelius apačioje prilaikančių lankelių.

3. Daugiafunkcė liemenėlė (agl. „multiway bra“ arba „convertible bra“) – viena iš universaliausių liemenėlių rūšių. Dėl nuimamų ir keičiamų įvairiausios formos ir ilgio petnešėlių tokią liemenėlę nepastebimai galima dėvėti po įvairiausiais drabužiais: suknelėmis nuoga nugara, berankovėmis palaidinėmis, sportiniais marškinėliais su ant kaklo surišamomis ar su nugaroje besikryžiuojančiomis petnešėlėmis ir kt. Tiesa, nusegamos ir keičiamos petnešėlės dažniausiai būna labai plonos, todėl nepritaikytos laikyti didelio dydžio krūtinei.

4. Liemenėlė be petnešėlių (angl. „strapless bra“) yra skirta dėvėti po pečius apnuoginančiais rūbais. Tokios liemenėlės dažniausiai vidinėje pusėje turi prie kūno prilimpančią silikoninę juostelę, kuri laiko liemenėlę krūtinės lygmenyje ir neleidžia jai nuslysti.

5. Besiūlė liemenėlė (angl. „seamless bra“, „molded bra“ arba „T-shirt bra“) suformuota iš vientiso lazeriu pjauto audinio, todėl neturi siūlių ar papildomų detalių, kurios galėtų persišviesti per viršutinius drabužius. Tokios liemenėlės – puikus pasirinkimas dėvint itin plonus arba labai prie kūno prigludusius viršutinius drabužius.

6. Sportinei liemenėlei (angl. „sport bra“) naudojami elastingi audiniai, tvirtai prilaikantys krūtinę ir apsaugantys nuo nepatogių suvaržymų aktyviai sportuojant.

Jeigu nusprendėte pirkti naują liemenėlę, visų pirma išsiaiškinkite savo liemenėlės dydį. Jei nelabai žinote, kaip tai padaryti, arba esate per drovi prašyti „žinovų“ pagalbos, paieškokite informacijos internete. Tuomet apsispręskite, kuriam tikslui Jums reikalinga naujoji liemenėlė: kasdieniniam dėvėjimui, sportui, dėvėjimui po kažkokiais ypatingais rūbais, vyro gundymui ar kt., ir... pirmyn!

Logotipas/Lilu

 

 

Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos