Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vaistažolės ir jų mišiniai, tinkami vonioms, jų poveikis organizmui

Pirmieji vaistai žmonijos istorijoje buvo vaistiniai augalai. Fitoterapija (gr. phyton – augalas, gr. therapeia – gydymas) – tai įvairių ligų gydymas, vartojant augalų dalis ar jų preparatus.
Vaistažolės
Vaistažolės / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Fitoterapijos vystymasis tęsiasi jau tūkstančius metų. Šiandien moksliškai įrodyta, kad gydomąjį poveikį augaluose turi veikliosios medžiagos, tam tikri cheminiai junginiai: alkaloidai, rauginės, karčiosios, mineralinės medžiagos, eteriniai aliejai, glikozidai, vitaminai ir kt. Preparatų ruošimui ir gydymui naudojamos tos augalo dalys, kuriose veikliųjų medžiagų koncentracija didžiausia.

Pipirmėtės lapai ir eterinis aliejus gydo sudirgusią odą ir mažina niežėjimą. Rozmarino eterinis aliejus gerina kraujo apytaką, gaivina ir tonizuoja, mažina raukšlių atsiradimą. Vaistinės ramunėlės žiedai ir paprastojo apynio spurgai slopina uždegimus, didina odos atsparumą infekcijoms, skatina naujų ląstelių susidarymą. Jų vonios gerai gydo uždegimus, sausą ir suskeldėjusią odą. Mažalapės liepos žiedų vonios skatina prakaito išsiskyrimą, ramina. Vaistinio šalavijo bei ąžuolo žaliavoje esančios biologiškai aktyvios medžiagos įtakoja odos porų susitraukimą, mažina prakaitavimą, tinka riebiai odai. Dirvinio asiūklio stiebų žaliava gerina kraujo apytaką, tinka glebiai suvytusiai ir blogai krauju aprūpinamai odai. Mėlynžiedžio vilkdalgio ir paprastos pušies eteriniai aliejai tonizuoja nervų sistemą ir suteikia žvalumo suvargusiems, išsekusiems žmonėms. Paprastosios kraujažolės lapų vonios gerina kraujo apytaką ir stiprina kapiliarų sieneles. Paprastojo kviečio, sėjamosios avižos, paprastojo kukurūzo, sumaltų grūdų vonios gydo odos uždegimus, minkština suragėjusią odą, mažina niežėjimą ir perštėjimą. Galima paruoštą susmulkintą grūdų masę sumaišyti su vandeniu iki košės konsistencijos ir naudoti kaip kaukę visam kūnui.

Vaistažolių receptai skirti vonioms:

Šalpusnių lapų vonia esant alergijai, spuogams

200 g susmulkintų lapų užpilti 3 l verdančio vandens ir palikti 4 valandoms. Po to nukošti ir supilti į vonią. Praskiesti vandeniu iki 36–370C. Šią vonią kartoti kas antrą dieną. Kursas 8–10 dienų.

Lakišiaus vonia kapiliarų kraujotakos didinimui, nusiraminimui, dezinfekciniam poveikiui

50 g supjaustytos lakišių žolės užpilti 0,3 l vandens ir virti 10 minučių. Žolės nuovirą supilti į vonią, papildomai įberiant ir 100 g jūros druskos. Vonią kartoti kas 1–2 dienas, geriausiai antroje dienos pusėje. Kursas 8–10 vonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?