Natūralus sviestmedžio sviestas yra rusvai gelsvos spalvos, vientisos konsistencijos. Sviestmedžio išgaunamas rankomis. Vaisiai yra surenkami, suskaldomi, pakepinami ir sugrūdami. Po to ši masė verdama vandenyje, kol sviestmedžio sviestas iškyla į vandens paviršių. Nugraibius masė supilama į moliūgą ir paliekama atvėsti bei sukietėti.
Buvo atlikti klinikiniai tyrimai, kurie įrodė, kad sviestmedžio sviestas su ypatingomis veikliosiomis medžiagomis puikiai tinka visiems, net ir labai jautrią odą turintiems žmonėms. Ši priemonė greitai sušyla ir pradeda tirpti, be to, labai gerai susigeria į odą.
Sviestmedžio sviesto sudėtyje yra odai svarbių vitaminų E (veikia kaip antioksidantas, atitolina senėjimo procesus, mažina vėžinių ląstelių atsiradimo galimybę), A (būtinas ląstelėms augti ir daugintis, užtikrina normalią epitelinių audinių būklę, atitolina senėjimo procesus, raukšlių atsiradimą, minkština odą ir stipriai veikia prieš odos ragėjimą), F (gerina odos regeneraciją, mikrocirkuliaciją, kuri labai svarbi gerai odos būklei užtikrinti), fitosterolių (mažina uždegimą, todėl naudingi esant nudegimams, alergijoms, vabzdžių įkandimams ir kt.), linoleninės rūgšties (aprūpina odą deguonimi ir skatina ląstelių regeneraciją, maitina, saugo odą nuo ultravioletinių spindulių poveikio), nemuilinių medžiagų (veikiančių drėkinančiai bei minkštinančiai).
Sviestmedžio sviestas atlieka tris pagrindines funkcijas:
- Drėkina;
- Maitina;
- Apsaugo.
Sviestmedžio sviestas turi labai plačią paskirtį. Nerafinuotas, natūralus ir grynas sviestmedžio aliejus yra įvairiausių vitaminų rinkinys. Atliktas masažas atpalaiduoja raumenis, malšina raumenų skausmą. Plaukai išplauti su šampūnu, į kurio sudėtį įeina sviestmedžio sviestas, stiprina plaukus, saugo jų struktūrą, suteikia lankstumo ir žvilgesio, nedirgina, nesausina galvos odos. Kremai su sviestmedžiu veikia greitai ir ilgai. Sviestmedis gydo odos ligas: egzemą, dermatitą, nudegimus, niežulį, vabzdžių įkandimus ir įvairias kitas odos problemas.