Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Kauno Panemunės senelių namų asmenų, nukentėjusių nuo sovietinės okupacijos, krizių centro organizuotas mokinių rašinėlių ir piešinėlių konkurso “Kaip žaisdavo tremtyje vaikai” dalyvių apdovanojimų renginys.
Siekdami prisidėti prie istorinės atminties puoselėjimo, pilietiškumo ugdymo moksleivių tarpe, Kauno Panemunės seniūnijos mokyklose buvo paskelbtas jau tradiciniu tapęs piešinių ir rašinių konkursas „Kaip žaisdavo tremtyje vaikai“.
Konkurse dalyvavo Rokų vidurinės mokyklos ir Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokyklos mokiniai. Piešiniuose ir rašiniuose atsispindi tolimojo Sibiro vaikų sąmojingumas, išradingumas, žaislai, žaidimai.
Į renginį susirinko konkurso dalyviai su tėveliais, seneliais, mokytojais, tremtiniai, Panemunės senelių namų asmenų, nukentėjusių nuo sovietinės okupacijos krizių centro lankytojai, kiti asmenys, kuriems aktuali tremties tema.
Renginį gražiu, nuotaikingu pasirodymu pradėjo Kauno rajono Ringaudų kultūros centro vaikų – jaunimo folkloro ansamblis „Ringutis“, vadovė Lina Apuokienė.
Konkurso dalyvius šiltai sutiko savivaldybės salėje ir sveikino Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius, tarybos nariai Loreta Kudarienė, Gediminas Žukauskas.
Sveikinimo žodžius tarė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Kauno miesto Sąjūdžio pirmininkas, Kauno miesto tarybos narys Raimundas Kaminskas, Lietuvos politkalinių ir tremtinių bendrijos Kauno skyriaus pirmininkas, buvęs politkalinys Vladas Povilionis, prisiminimais apie vaikystę tremtyje dalijosi Laisvės kovų dalyvė Irena Beleckienė.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro memorialinio departamento atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė pristatė respublikinio moksleivių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ sąlygas, kvietė mokyklas bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti konkurse.
Renginio metu buvo demonstruojamas režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas „Gyveno senelis ir bobutė“, tai dokumentinė-animacinė pasaka apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus. Istorijos pasakotoja - maža mergaitė, kuri savaip supranta ir įsivaizduoja anų metų įvykius. Tremtis yra aktuali, nors ir labai skaudi tema daugeliui ją patyrusių žmonių. Todėl konkurso “Kaip žaisdavo tremtyje vaikai” pagrindinis tikslas ir yra išsaugoti istorinę atmintį, fiksuoti autentiškus Laisvės kovų dalyvių atsiminimus, o svarbiausia ugdyti mylinčius savo Tėvynę piliečius - sakė Igarkiečių brolijos pirmininkė, Kauno Panemunės senelių namų direktorė ir šio kokurso sumanytoja Aldona Krinickienė. Brolijos pirmininkė apgailestavo, kad švietimo skyrius neskiria mokyklos pakankamai lėšų mokykloms įsigyti knygų tremties kančių tematika.
Rokų vidurinės mokyklos ir Vaišvydavos pagrindinės mokyklos direktoriams LR Seimo narės V.V.Margevičienės padėkas įteikė Seimo narės padėjėja Audronė Kaminskienė.
Geriausių piešinių ir rašinių autoriams bei jų mokytojams Kauno Panemunės seniūnijos seniūnė Rasina Žolynienė įteikė padėkos raštus, o Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, Panemunės bendruomenės pirmininkas Gediminas Žukauskas dovanojo dovanėles. Kaip visuomet šį renginį parėmė UAB „Osama“ mokinius nudžiuginančiais prizais.
Renginį užbaigė Kauno Panemunės senelių namų asmenų, nukentėjusių nuo sovietinės okupacijos krizių centro ansamblio “Kauno senjorai” dainininkai, kurių vadovė Lina Kelertienė, skirdami gerai žinomas tremties dainas ir visiems linkėdami palaimos.