Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 01 05

Pasaulyje masiškai statomi bunkeriai. Kokios katastrofos laukiame ateityje?

Šaltojo karo metu buvo pastatyta daug bunkerių baiminantis branduolinio ginklo grėsmės. Tačiau bunkerių statybos paklausos rekordiškai išaugo pastaruoju metu. JAV, Rusijoje ir...
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Temos: 1 Bunkeris

Šaltojo karo metu buvo pastatyta daug bunkerių baiminantis branduolinio ginklo grėsmės. Tačiau bunkerių statybos paklausos rekordiškai išaugo pastaruoju metu. JAV, Rusijoje ir daugelyje kitu valstybių politikai, žvalgybos agentai ir turtuoliai statosi bunkerius. JAV valdžia jau buvo pastačiusi gilius požeminius bunkerius galinčius atlaikyti net tiesioginį branduolinį sprogimą toks koks yra įkurtas Čeinio kalne.  Jie dar vadinami D.U.M.B (Deep underground military bunker).

Architektas Brenas Kenniganas atskleidžia, kad JAV valdžia per pastaruosius 10 metų intensyviai statė bunkerius nuo Amerikos vieno kranto iki kito kranto. Vienas didžiausių jam žinomu požeminių pastatų kompleksas anot jo siekia 300.000 kubinių pėdų (8.5 tūkstančius kubinių metrų), skirtas išgyventi kaip teigia užsakovai branduolinį karą, ekonominį griūvimą ar 2012 metų įvykius. Jis daug ką nutyli, tačiau pateikia užuominą, kad būtų labai patogų  paslėpti požeminio miesto statybas kartu statant ir didžiausią oro uostą.  Labiausiai į šio oro uosto kandidatus pretenduoja didžiausias JAV tarptautinis Denverio oro uostas išgarsėjęs tarp sąmokslo žinovų dėl apokaliptinės, satanistinės, masonų simbolikos ir kitų keistenybių. Jų egzistavimą patvirtina ir geologas, inžinierius Philas Šneideris dirbęs Zonoje 51 ir Dulce slaptose požeminėse bazėse, kuris vėliau mįslingomis aplinkybėmis rastas miręs.

Istorikas Bobas Konte kalba apie tai, kad nuslėpti slaptų požeminių pastatų kompleksų statybas jie buvo statomi kartu su viešais pastatais. Bunkeriai statomi kartų su pavyzdžiui viešbučiu ar oro uostu. Ventiliacijos angos maskuojamos kaip tarkim elektros skydinės ir panašiai. Taip pat modernizuojami jau esantis bunkeriai ar raketų saugyklos.

Garsus Rusijoje Uralo kalnuose statomas požeminio miesto kompleksas. Jamatau kalne bunkeriai skirti išgyventi branduolinį karą jau buvo pastatyti šaltojo karo metais. Atėjus Putinui į valdžią statybos buvo pratęstos ir net vyko dar intensyviau. Vien tik oficialiais duomenimis finansavimas buvo padvigubintas. Pasak analitikų ten gali išgyventi  40-60 tūkstančių gyventojų puse metų.  Oficialiais duomenimis jis skirtas saugoti valstybinį turtą ir maistą, o taip pat valdžiai pasislėpti branduolinio karo atveju.

Rusijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijoje, Norvegijoje,  JAV aukštas pareigas užimantis pareigūnai, turtuoliai statosi  rekordiškais kiekiais bunkerius, kuriuose kartų su savo šeimomis pasislėptų. Žinoma yra skirtų ir paprastiems žmonėms, tačiau nedaugeliui. Priežastys visokios – biologinio ar branduolinio ginklo grėsmė, radiacija, ekonominis nuosmukis ir pilietinis karas, asteroidų ir potvynių grėsmė. Norvegijoje, Svalbardo salyne net pastatyta saugykla kurioje tilps trys milijonai skirtingų sėklų rūšių. Viename vaizdo įraše Aleksas Johnas ir Ronas Hubardas dirbantis įtakingoje „Atlas“ slėptuvių statybos kompanijoje atskleidžia kaip globaliai ir būtent šiuo metu elitas statosi požeminius bunkerius.

Šveicarijoje buvo priimtas įstatymas pagal, kuri kiekvienas namas privalo turėti branduolinę slėptuvę ar prieiga prie tokios, kartų maisto atsargomis bent jau kelioms savaitėms ir net ginklais. Rusijoje, Maskvoje iki 2012 metų buvo gautas įsakymas pastatyti 5000 slėptuvių.

Deja Lietuvoje kitaip nei Šveicarijoje visuotinai neįrenginėjami bunkeriai galintis apsaugoti nuo branduolinio karo ar kitokių nelaimių. Nėra net viešo perspėjimo apie tokius pavojus. Nors strategiškai būtų naudinga turėti požemine slėptuvę su maisto atsargomis. Bunkerius kurie padėtų išgyventi katastrofas kol kas turi tik mažuma. Vienas iš jų yra įrengtas Vilniuje su 30cm plieninėmis durimis,  apšvietimų ir stebimas vaizdo kameromis (nuotraukos pateiktos).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos